Pociąg z Berlina do Wiednia przez Kędzierzyn-Koźle wypada z rozkładu jazdy

10
Autor: Szymon Szajda

Międzynarodowy pociąg Nightjet, kursujący z Berlina do Wiednia przez Kędzierzyn-Koźle po raz ostatni wyjechał dziś na trasę. Z uwagi na małe zainteresowanie połączenie zostało czasowo zawieszone.

IC Nightjet po raz pierwszy wyjechał na trasę w grudniu 2018 roku. Pociąg z Berlina do Wiednia kursował codziennie i zatrzymywał się na stacji w Kędzierzynie-Koźlu. Po dwóch latach przewoźnik został zmuszony do zawieszenia połączenia – w czasie epidemii koronawirusa znacząco spadła liczba pasażerów.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa zawieszenie. Wraz z wycofaniem IC Nightjet, z rozkładu jazdy zniknęło połączenie IC Chopin kursujące do Budapesztu.

10 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie redachtorze,
  1. Od grudnia 2020 Kędzierzyn wypadł z rozkładu jazdy tego pociągu, tzn. nie zatrzymywał się tu.
  2. Skandalem jest, że miasto, które wyrosło dzięki kolei zostało tak odcięte od pociągów. Dlaczego miasto nie informuje (bo na kolej nie liczę) nie mówiąc o zapewnieniu jakiekolwiek połączenia z Azot do centrum. Dodatkowy autobus w godzinach odjazdów / przyjazdów??? Trzy dalekobieżne pociągi, czyli 3/5 przejeżdżają przez stację bocznymi torami, a przystanek dla nich na terenie miasta jest w Azotach. Czasami po przyjeździe trzeba czekać 45 na jedynkę przed zakiem. Dramat, dno i wodorosty. A skomunikowanie ze Śląskiem (GÓrnym)to całkowity dramat. Może miasto ma nadzieję, że przy likwidacji województwa znajdziemy się w dolnośląskim??? za niedługo lokomotywa przy stacji będzie jednym pociągiem w mieście kolejarzy.

  • Obecna prezyDęta stawia na bieganie jako szybki i wygodny sposób komunikacji ze (Dolnym)Śląskiem w XXI wieku.
   Komunikacja kolejowa to 100 ton żelastwa podświetlane listwą LED, które stoi przy zabytkowym dworcu kolejowym.
   Natomiast plac przed dworcem kolejowym służył i będzie służył do jesiennego zlotu i wycia czarnych macic.
   Miasto niemożności.

 2. Nie dość ze pociągi pospiesznie nie zatrzymują się w Kędzierzynie, tylko Kędzierzyn Azoty dopiero, a jeśli chodzi o międzynarodowy, to przecież na ten pociąg nie można kupić biletu w Kędzierzynie -nie będę płakał jak nie będzie jeździł

 3. Do @ obatel: Ty masz chyba problem sam ze sobą i przy okazji z KOBIETAMI, która przypomnę Ci była również „Twoja’ matka czy tego chciałeś czy nie, szkoda że urodziłeś się jako kutas, a nie jako człowiek liberalny i tolerancyjny szczególnie w XXI w i jako obywatel a nie obatel Unii Europejskiej. i dodam że jako kobieta tego miasta i naszego wspólnego interesu nie życzę sobie nazywać nas KOBIETY 'czarnymi macicami” pisiorku..Jak masz jeszcze większy problem, z tym, że mieszkasz w takim mieście w którym nie odpowiada Ci jego zarządzanie, prezydentura i społeczność nas KOBIET to mam dla Ciebie obatelu alternatywę na bezludną wyspę szczęśliwości.

  • Oj, oj. kobieto. Tak czytam Twoją wypowiedź i domyślam się, że gdy skończyłaś swą wypowiedź, stwierdziłaś, żeś popluta własną pianą wydobywającą się z usteczek. To efekt wściekłości, który niezgrabnie chciałaś przełożyć w formę pisaną.

Skomentuj