Pobili 80-latkę i zabarykadowali się w jej domu. Seryjni włamywacze zatrzymani

0
Fot. policja

Wtargnęli do domu 80-letniej kobiety, pobili ją i groźbami wymusili oddanie pieniędzy. Gdy na miejsce napadu przyjechała policja, przestępcy zabarykadowali się w domu okradzionej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 września w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 – Dyżurny Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o rozboju do jakiego miało dojść popołudniu w jednym z domków jednorodzinnych na terenie powiatu. Na miejsce dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol. Jak ustalili funkcjonariusze dwaj młodzi mężczyźni grozili i pobili 80-latkę, po czym skradli pieniądze w różnej walucie. Pokrzywdzona wykorzystała nieuwagę napastników i uciekła do sąsiada, który o zdarzeniu powiadomił policję – informuje podkomisarz Andrzej Zwęgliński z policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Tuż po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszom udało się zatrzymać pierwszego z przestępców, który zabarykadował się w domu 80-latki. Drugi z mężczyzn próbował uciekać oknem, ale sztuka ta nie powiodła mu się i po chwili był już w rękach stróżów prawa.

Zatrzymani to mieszkańcy Rzeszowa w wieku 26 i 28 lat. Poszkodowana straty oszacowała na 3,5 tysiąca złotych. – W toku prowadzonych czynności kryminalni z Kędzierzyna-Koźla ustalili, iż ci sami mężczyźni dopuścili się na terenie powiatu kilku innych przestępstw przeciwko mieniu. Między innymi włamali się do budynku dyżurnego ruchu na stacji PKP w K-Koźlu. Włamali się również do samochodu mieszkańca Koźla skąd skradli dokument – opowiada podkomisarz Zwęgliński.

Policjantom udało się odzyskać większość skradzionego mienia. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Decyzją Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu spędzą a nim najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.

Skomentuj