Pobiegli dla chorej Amelki. Bieg z Koziołkiem w Kłodnicy. FOTOREPORTAŻ

0

165 osób wzięło udział w sobotnim Biegu z Koziołkiem. Najszybszym uczestnikiem zawodów był Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla, który siedmiokilometrową trasę pokonał w 24 minuty i 35 sekund.

Imprezę zorganizował Klub Sportowy Koziołek. Siedmiokilometrowa trasa bezpłatnego biegu prowadziła przez pola i tereny leśne w okolicy Kłodnicy i Żabieńca. Najszybszym uczestnikiem był Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla, który ukończył wyścig z czasem 24 minut i 35 sekund. Drugi na mecie zameldował się Paweł Hajduk z Rybnika (24:50), a trzeci był Szymon Waskin z Grzegorzowic (25:10).

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była Lilianna Milińska z Niemodlina, która ukończyła bieg z czasem 32 minut i 50 sekund. Na kolejnych stopniach podium stanęły: Beata Pancylejko z Opola (33:44) i Agata Czupryn z Ujazdu (35:04). Tuż za podium znalazła się najszybsza reprezentantka naszego miasta Kinga Kuczyńska (35:54).

Po zakończeniu biegu głównego organizatorzy zaimprowizowali wyścigi dla najmłodszych, w których wzięło udział kilkadziesiąt dzieci. W trakcie wydarzenia prowadzona była zbiórka funduszy na rehabilitację i leczenie 7-letniej Amelki Skuzy, która zmaga się z autyzmem atypowym i zespołem łamliwego chromosomu X.

Skomentuj