Pobiegli, aby pomóc chorej dziewczynce. Charytatywny bieg „Z sercem dla Wiktorii”

0

W sobotę na terenie stadionu w Reńskiej Wsi odbył się charytatywny bieg „Z sercem dla Wiktorii” zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”. 

Rywalizacja sportowa połączona była ze szczytnym celem. Dochód z imprezy przekazany zostanie na wsparcie leczenia 3-letniej Wiktorii.

Dzisiaj świętujemy koniec naszej zbiórki. Cieszymy się, że pomimo takiej pogody i pory roku ludzie dopisali. Pomagając Wiktorii, pomagamy samym sobie. Przygotowane zostały biegi na dystansie 4 kilometrów, biegi dziecięce oraz nordic walking – opowiada Gerard Wilczek.

Wiktoria urodziła się z poważną chorobą, zespołem Ebsteina. Gdy miała pół roku zostawili ją rodzice. Walkę o zdrowie 3-letniej dziewczynki rozpoczęła rodzina zastępcza. Nikt w Polsce nie chce się podjąć ryzykownej operacji serca. Jedynym sposobem na uratowanie życia małej Wiktorii jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Doktor Jose da Silva, który specjalizuje się w leczeniu zespołu Ebsteina po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną dziewczynki zakwalifikował ją do leczenia. Dzięki pomocy ludzi udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych na leczenie.

Skomentuj