Po wyjściu ze sklepu zobaczył, jak złodziej odjeżdża jego rowerem. Policjanci złapali go w kilka minut

3

Kilka minut wystarczyło policjantom z Kędzierzyna-Koźla, aby odzyskać skradziony rower. Pokrzywdzony zostawił swój jednoślad pod jednym z lokalnych sklepów i poszedł na zakupy. Chwilową nieuwagę i brak zabezpieczenia wykorzystał 42-latek, który ukradł rower, a następnie nim odjechał.

W niedzielę rano na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował dyżurnego policji o kradzieży roweru. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający pozostawił bez żadnego zabezpieczenia rower przed jednym z lokalnych sklepów. Gdy zrobił zakupy, zobaczył w oddali odjeżdżającego na jego rowerze mężczyznę.

Policjanci szybko ustalili rysopis sprawcy kradzieży. Informacje te zostały przekazane wszystkim patrolom w mieście. Już po kilku minutach przewodnik psa służbowego, patrolujący sąsiednie ulice zauważył mężczyznę, który jechał na rowerze i odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży.

Mężczyzną tym okazał się 42-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów rower został odzyskany i wrócił do właściciela. Teraz 42-latek będzie odpowiadał przed sądem za kradzież. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Przypominamy !

– Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym ogólnie dostępnym miejscem np. suszarnie, strychy, otwarte pomieszczenia gospodarcze, korytarze piwniczne, a także na klatkach schodowych – nawet gdy mają domofon.

– Nie przypinajmy roweru za samo koło, szprychy, łańcuch, linki hamulcowe oraz inne łatwe do odkręcenia lub urwania elementy.

– W budynkach wielorodzinnych pamiętajmy o zamykaniu drzwi do klatek schodowych oraz do piwnicy. Zwracajmy również uwagę na przebywające na klatkach schodowych oraz  w piwnicach obce osoby.

– Warto zachować kartę gwarancyjną oraz zrobić zdjęcia roweru z uwzględnieniem numeru ramy i jego znaków szczególnych.

– Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany,  taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj