Po weekendzie spadek zakażeń. Aktualna sytuacja w powiecie, regionie i kozielskim szpitalu covidowym

9

Poniedziałek ze spadkiem zakażonych, w szpitalu w Koźlu nieznaczny dobowy wzrost pacjentów. Lada dzień poinformujemy o tym, gdzie uruchomimy masowy punkt szczepień w naszym powiecie.

W szpitalu w Koźlu przebywa 179 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 10 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce przebywa 11 dzieci.

W naszym powiecie mamy dziś 28 nowych przypadków zakażenia. Minionej doby nie odnotowano zgonów. 815 osób objętych jest w powiecie kwarantanną, w ciągu doby wykonano 134 testy.

Na Opolszczyźnie mamy dziś 293 nowe zakażenia, w kraju odnotowano w poniedziałek 12 013 przypadków zakażenia.

Z powodu COVID19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 46 osób.

Masz 59 lat lub więcej – od 12 kwietnia trwa rejestracja twojego rocznika na szczepienie przeciw COVID19

 • e-rejestracja na www.pacjent.gov.pl
 • SMS o treści SZCZEPIMYSIE na nr 880 333 333
 • infolinia 989

9 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze, oby jak najwięcej ludzi zdecydowało się na szczepienie. Może się uda do jesieni ograniczyć emisję, oraz wreszcie znieść obostrzenia.

  • and – wirus jest i nie można tego negować. Jedni przechodzą go jak grypę, inni znacznie gorzej. Mimo wszystko zgadzam się że cała ta pandemia to nadmuchany twór stworzony przez rząd przy pomocy mediów aby zrobić kasę i ograniczyć swobody obywatelskie. Pytanie czy za rządów dyktatury PIS kiedykolwiek życie wróci do „normy” sprzed epidemii.

   • Tak to wina kaczyzmu rozlali pandemie po świecie by wszyscy chorowali. Biedny ty nawet media się na ciebie uwzięły i okłamują w telewizorku. Lekarze z pielęgniarkami w zamkniętym szpitalu chyba w brydża grają – bezczelni jeszcze podwyżkę chcą co ? Biedny ty maskę karzą ci nosić na ryju zaraz dostaniesz sputnika by ciebie rząd mógł kontrolować. Zajdź na ziemie nierobie pieprzony. Z siedzenia w domu i korzystania z pieniędzy MOPSu w d**ie ci porąbało.

    • Lekarz pysychairta muj kazał mi przeprosić za te słowa wyrzej bo napisałem je jak leki pszestaly działać i czulem sie źle i opuszczony. Wien teraz karze mi to pisać. Bo inaczej nie zabierze mnie na kąkurs o Koźołu Matołu !!

     • Lekarz pysychairta muj kazał mi przeprosić za te słowa wyrzej bo napisałem je jak leki pszestaly działać i czulem sie źle i opuszczony. Wien teraz karze mi to pisać. Bo inaczej nie zabierze mnie na kąkurs o Koźołu Matołu !!

 2. Macie rację Covidu nie ma, z powodu tej ściemy zamknęli dla chorych powiatowy szpital Koźlu byście szybciej odchodzili na łono Abrahama. Tam podjeżdżają puste karetki, a wszyscy chodzą na bani zakryci maskami by nie było widać. Macie rację Covid to spisek, ściema i sterowanie mózgami.

  Tylko ja jestem jeszcze pełen świadomości i trzeźwo myślę. Po szczepionkach to już nad wami przejmie kontrolę amerykańska finansjera i Żyd Soros i ten od zawieszającego się Windowsa. Pomyśl sobie co się może stać jak ci się chip zawiesi na skrzyżowaniu albo przy piecu hutniczym przy spuście surówki, może być ciepło. Więc nie radzę się szczepić i odstąpić kolejkę frajerom.

Skomentuj