Po suszy duży deszcz. Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu

4

W rejonie Kędzierzyna-Koźla spadł wyczekiwany deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców naszego powiatu.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21:00 dnia 28.04.2019 do godz. 21:00 dnia 29.04.2019. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc.

4 KOMENTARZE

  1. Dzięki Matce Naturze, że wreszcie pada, a nie kapie!! Umyje blachowiańskie ulice i działki po „dzikim” korzystaniu ciężkich samochodów ciężarowych z nielegalnych objazdów, w czasie budowy kanalizacji na ul. Przyjaźni… Takiego brudu nie było tu dawno! A ostrzeżenie? Na wyrost i wszelki wypadek… Miejski monitoring między godzinami 21 a 23 pokazuje maksymalną ilość opadów od 1,1 mm do 2,2 mm na godzinę. To tyle co nic! jednak lepsze to niż zero…

  2. P.S. Nie wiem skąd takie prognozy! Na stronie meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=893 niczego takiego nie widać!! A jest to strona „pogodowa” prowadzona przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM)… No i rzeczywistość je potwierdza, jeżeli chodzi o ilość opadów. Mam nadzieję, że sprawdzi się też co do tego, że będzie padać do popołudnia w środę :))

  3. Ale susza. Mogłoby popadać. Co za pogoda, pada i pada, mogłoby juz wyjść słońce. Ale gorąco, co za pogoda wytrzymać się nie da…

Skomentuj