Po rynku czas na jego otoczenie. Miasto remontuje ulice Anny i Piramowicza

1

Trwa przebudowa ulic Anny i Piramowicza w Koźlu. Podobnie jak pozostałe ulice znajdujące się wokół rynku uzyskają one nawiązującą do historycznych traktów nawierzchnię z kostki granitowej.

Zakres robót obejmuje przebudowę ulicy Anny i odcinka ulicy Piramowicza od skrzyżowania z ul. Sądową do skrzyżowania z ul. Planetorza. Zostaną też przebudowane wszystkie sieci i instalacje przebiegające pod powierzchnią. Koszt inwestycji wynosi prawie 2,4 mln zł. Z tej kwoty blisko milion złotych to dofinansowanie pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie że remontują ,szkoda tylko że organizacja jest jaka jest …w niektórych miejscach dziury na założenie rur po zakopaniu są za jakiś czas wykopywane ponownie ,nie wnikam po co ,widocznie szef się pomylił…chociaż w mieszkaniu wszystko się trzęsie i pył też na oknach jest nieunikniony ,a okna otwierane tylko od strony na której praca jest ograniczona to jednak rezultaty pracy są .Jednak nie można powiedzieć tego o panach którzy rozbierają dach starego budynku na ulicy Anny ,ich praca ciągnie się od zeszłego roku ( w międzyczasie była kilku miesięczna przerwa) teraz gdy wrócili oczywiście dalej ściemniają – obserwują pracę ludzi na dole ,siedzą z telefonami na dachu ,zostawiają na całe noce zapalone światło w jednym z pomieszczeń -być może ktoś tam nocował …ale najlepsze jest to że przeszkadzają im miski z wystawionym dla kotów pożywieniem które już kilkukrotnie były kradzione nie wiem w jakim celu ,oczywiście nikt się nie przyznaje jednak świadkowie są…może koty przeszkadzają ,a może to chęć urozmaicenia tej nudnej pracy .W każdym razie jak na osoby niby dorosłe ( raczej tylko fizycznie ) to zachowanie żałosne ,tym bardziej w czasie gdy w jest zimno i koty potrzebują pomocy by przetrwać ten ciężko dla nich czas.

Skomentuj