Po publikacji wizerunku złodzieje sklepowi sami zgłosili się na komendę

4

Dzięki pomocy osób, które rozpoznały mężczyzn w opublikowanym przez policjantów komunikacie, a także współpracy mediów, ustalono tożsamość dwóch osób podejrzanych o kradzież. Policjanci przedstawili im zarzut kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli od nich pieniądze na poczet przyszłej kary.

Do przestępstw doszło 15 lutego w jednej z drogerii w Kędzierzynie-Koźlu. Jak ustalili funkcjonariusze, wówczas do sklepu przyszło dwóch mężczyzn, którzy schowali do siatki kosmetyki warte ponad 2500 złotych. Po czym, nie płacąc za towar, opuścili sklep.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli m.in. monitoring, a także opublikowali wizerunek sprawców tej kradzieży. Po tej publikacji do funkcjonariuszy dotarło wiele pomocnych informacji, które pozwoliły na ustalenie danych personalnych mężczyzn przedstawionych na nagraniu.

Funkcjonariusze ustalili miejsca, w których mogli przebywać mężczyźni. Gdy je sprawdzali, 19 i 38-latek dowiedzieli się, że szukają ich policjanci i sami zgłosili się na komendę. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli od nich 2500 złotych na poczet przyszłej kary. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

4 KOMENTARZE

  1. Stary kolejarz po pierwsze to się pisze skąd .Po drugie dlaczego by nie mieli mieć 2500 zł ? To jest równowartość kradzieży na wypadek gdyby znów ich coś pokusiło .

Skomentuj