Po nagłym ociepleniu możliwe burze z gradem. Ostrzeżenie meteorologiczne dla mieszkańców

4

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenia piwerwszego stopnia dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W całym województwie spodziewane są burze z gradem i silny wiatr.

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 1
prawd. 85%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie 90km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2021-05-12 13:00
Do: 2021-05-12 23:30
synoptyk IMGW-PIB: Krzysztof Salanyk
Czas wydania: 2021-05-12 09:34
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu

4 KOMENTARZE

  1. Mogłoby coś pierdyknąć w Pierdziszewe, bo sam kurz wszędzie. Jeszcze sprzątaczki na czworakach wydrapywały resztki trawy spod żywopłotów i został sam piach. Potem się człowiek dziwi, że samochod okurzony i wali tym piachem po oczach jak się idzie chodnikiem. Kto im te durnowate pomysły wydaje? Niektóre drzewa powycianali pod blokami, które nikomu nie przeszkadzały, to jeszce resztki trawy pod krzakami drapią. Zrobili miejsce na odchody i mocz, chociaż coraz częściej miny leżą na chodnikach, bo nie chce sie niektórym odwłoku ruszyć i przejść na polanę czy do lasu parę kroków dalej, czy sprzątnąć po swoim pupilu, jak już się zerżnie na chodnik.

    • A co sprzątaczki na kolanach nie wydrapią, to załatwią właściciele psiarni wyprowadzając tzw. pupilki ukochane stale w jedno miejsce na trawniku. Trawa w tym miejscu staje się żółta, aż zaniknie zupełnie wskutek wypalenia przez psi mocz.

  2. Na ostrzeżeniach się skończyło jak zawsze. Wszędzie poniżej Koziołko-Matołkowa polało solidnie a tu nawet kropla nie spadła i kurzu nie zmyła. ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj