Po mrozach i śnieżycach teraz alert dotyczący roztopów. Nawet 9 stopni na termometrach

4

Zima zdążyła już mocno dać się we znaki. Po okresie kilkunastostopniowych mrozów i śnieżyc w kolejnych dniach temperatura mocno wzrośnie. IMGW ostrzega mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przed roztopami.

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C, lokalnie do 9°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 30 km/h, od czwartku od 30 km/h do 45 km/h w porywach do 60 km/h, w piątek w porywach do 70 km/h, przeważnie południowo-zachodni. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 09:00 dnia 21.12.2022 do godz. 19:00 dnia 23.12.2022

4 KOMENTARZE

  1. Czemu KK24 nie pokazuje prawdy- zaśnieżone chodniki gdzie z trudem poruszali się ludzie ? Teraz roztopy zamieniające się w lodowisko i nikt ze służb utrzymania infrastruktury miejskiej nie posypuje piachem chodników. Skandal. Media publiczne pokazywały zablokowany szynobus na trasie Nysa -Kędzierzyn-Koźle gdzie odcięci od świata bez ogrzewania pasażerowie czekali na pomoc przez parę godzin. Podobna historia na D.K.38 kolo Pawłowiczek zablokowane Tiry.
    Lecz KK24 woli….. Komu to ma służyć ? Bo jak widać nie dla mieszkańców.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj