Ulica Kozielska w niedzielę stała się trasą Kryterium ulicznego Tribike im. Wernera Lepicha. Nie licząc etapu Tour de Pologne w 2012 roku, są to pierwsze zawody kolarskie rozgrywane na ulicach Kędzierzyna-Koźla od 30 lat.

Werner Lepich był trenerem kolarskim pracującym niegdyś w Kędzierzynie-Koźlu. Spod jego ręki wyszło wielu utytułowanych zawodników. Wśród wychowanków Lepicha jest także Piotr Orian, jeden  z organizatorów wydarzenia.

– Po latach kolarze wrócili na ulice Kędzierzyna-Koźla i ducha tego sportu znów można poczuć. Kryterium zorganizowaliśmy po raz pierwszy, na pewno nie po raz ostatni. Pokazujemy, że warto trenować i startować – mówi Piotr Orian.

Jak szacuje, w imprezie wzięło udział około 150 zawodników – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Odbyły się również konkurencje dziecięce. Do dyspozycji był tor przeszkód. Zaplanowano loterię i wiele innych atrakcji. Ostatni wyścig odbędzie się o godz. 17. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” oraz Odrzańskie Konsorcjum przy wsparciu klubu LUKS Rospondek.

1 KOMENTARZ

Skomentuj