Po kłótni z kolegą pijana 17-latka wpadła w szał. Uszkodziła dziewięć samochodów na parkingu

12

Zniszczone i uszkodzone lusterka w 9 samochodach to efekt kłótni nieletniej i jej znajomego. 17–latka z Kędzierzyna-Koźla zatrzymana przez policjantów ze Zdzieszowic za swoje zachowanie odpowie przed sądem już jak osoba pełnoletnia. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 16 kwietnia. Policjanci w Zdzieszowicach zostali powiadomieni przez świadków o tym, że na jednym z osiedli wandal niszczy i demoluje zaparkowane samochody.

Już kilka minut później w miejscu zgłoszonej interwencji policjanci zatrzymali młodą kobietę, która po kłótni ze swoim znajomym zaczęła chodzić po parkingu i niszczyć lusterka w zaparkowanych samochodach.

Zatrzymaną okazała się 17-letnia nietrzeźwa, mająca ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, mieszkanka Kędzierzyna Koźla. Po kontroli parkingu okazało się, że kobieta zniszczyła lusterka w 9 samochodach różnych marek.

Do zgłoszonej interwencji został zabezpieczony osiedlowy monitoring. Policjanci cały czas docierają do osób pokrzywdzonych, co jest niezbędne celem przyjęcia wniosku o ściganie i oszacowania strat, jakie wyrządziła zatrzymana kobieta. Już teraz ustalona przez policjantów łączna wartość strat to kwota około 1000 złotych. Podejrzana o zniszczenie mienia młoda kobieta po zatrzymaniu została przekazana pod opiekę matce.

Wkrótce 17-latce zostaną przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduję karę od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

12 KOMENTARZE

 1. Powinniście podawać dane takich osób. W zeszłym roku na ulicy Chrobrego dziewczyna w podobnym wieku wraz z pijanym chłopakiem uszkodził moje auto po czym dziewczyna zwyzywała mnie od ku.. itp.

 2. Z urzędu nie będzie zwracała szkód. Tego trzeba dochodzić w powództwie cywilnym albo uzyskać z autocasco.
  Zostanie tylko ukarana w imieniu RP za czyn.
  Taka specyfika naszego prawa.

 3. Sądzona będzie jak dorosła i przekazana po zatrzymaniu matce. To się kupy nie trzyma. Kupa rzadka więc się nie trzyma, tak to sobie tłumaczę.

 4. Jędrek prawnie odpowie jako dorosła ale nie pelnoletnia.jest na utrzymaniu rodziców to do nich zostaje odprowadzona.moja córka ma 19 lat a ja muszę wyrażać zgodę na różne wyjazdy w szkole. tak to działa

 5. Dostanie gówniara „zawiasy” ale to będzie nad nią wisiał. Właściciele uszkodzonych aut powinni wnieść wspólny pozew, niech starzy płacą za szkody jak nie potrafią trzymać za mordę dziwki, bo jak taką nazwać. Ja też mam lusterko prawe zniszczone tylko nawet nie wiem przez kogo.

  • Oj odezwał się burak z buraczanego pola.Typowy janusz-sandałki nie piją za bardzo w skarpetki???Pamietaj że nazywając dziwką jaką kolwiek kobietę dziewczynę(w tym wypadku małoletnią i glupią jeszcze)okazujesz brak szacunku wszystkim kobietom,swojej matce,siostrze,żonie czy córce.O ile te ostatnie są bo może jesteś taki flak że cię żadna nie chciała.
   A nawet jeśli się taka głupia znalazła i obdarowała cię córką to pamietaj że jej w wieku nastoletnim też może odwalić i wtedy ją też ktoś nazwie dziwką (a syna twego pedofilem bo bzyknie małolatę).Ku przypomnieniu dziwki zajmują się inną profesją raczej nie zajmują się niszczeniem czegokolwiek.
   Młoda narozrabiała i powinna ponieść jakieś konsekwencje-pytanie gdzie była mamusia/tatuś i jak wychowywali to dziecko że do czegoś takiego doszło:/ Nie zmienia to faktu że nikomu nie powinno się w tak wulgarny sposób ubliżać.I w twoim przypadku nie tylko lusterko powinieneś mieć uszkodzone :/Bo twoja wypowiedź to dno i kupa mułu

Skomentuj