Po awarii kierowca zostawił otwartego busa na drodze i zniknął

6

1 lutego inspektorzy z oddziału w Kędzierzynie- Koźlu WITD w Opolu, przemieszczając się w kierunku autostrady A4 zauważyli stojący na drodze z włączonymi światłami awaryjnymi autobus.

W związku z panującymi niskimi temperaturami i trudnymi warunkami pogodowymi inspektorzy postanowili pomóc w zabezpieczeniu pojazdu stojącego w niebezpiecznym miejscu. Okazało się, że pozostawiony pojazd w żaden sposób nie był zabezpieczony – otwarte drzwi, telefon komórkowy podłączony do ładowania a w autobusie oraz najbliższej okolicy nie było kierowcy ani pasażerów.

Inspektorzy powiadomili policję oraz właściciela pojazdu. Z otrzymanych informacji wynikało, iż pojazd uległ uszkodzeniu. Do czasu przyjazdu policji Inspektorzy kierowali ruchem oraz zabezpieczali miejsce postoju pojazdu.

6 KOMENTARZE

    • Jeśli pojazd był zarejestrowany do przewozu osób w ilości co najmniej dziewięciu, to w świetle prawa jest on autobusem, a podstawową kwalifikacją jaką musiałby się wykazać kierowca tego pojazdu jest prawo jazdy kategorii D, czyli właśnie na autobusy.

Skomentuj