Po 25 latach służby odchodzi na emeryturę. Strażacy pożegnali starszego ogniomistrza Roland Tietza

7

We wtorek w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczystość pożegnalna starszego ogniomistrza.  po 25 latach zdał ostatnią służbę i odchodzi na emeryturę.

Roland Tietz swoją służbę w straży pożarnej rozpoczął 1 lutego 1998 roku. Trafił do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Zaczął jako strażak, następnie pozostał kierowcą, a zakończył służbę, pełniąc obowiązki dowódcy zastępu. Swoją przygodę w strukturach straży pożarnej zakończył we wtorek, 24 sierpnia 2021 roku.

– Swoją służbę rozpocząłem 1 lutego 1998 roku. Głównie wyjeżdżałem w pierwszym wyjeździe. Jako pierwsi byliśmy na miejscu zdarzenia i pomagaliśmy osobom poszkodowanym. Każda akcja jest inna, na pewno mogę wspomnieć powódź w 2010 roku. Chciałbym podziękować kolegom za wiele lat wspólnej służby i cieszę się, że z każdego wyjazdu wróciliśmy razem oraz cali i zdrowi – mówi Roland Tietz.

– Osoby takie jak Roland bardzo cenię. Jest to starszy ogniomistrz, osoba, która szkoli młodych i jest dla nich nestorem. Szkoda, że taki człowiek odchodzi, mógłby jeszcze wielu strażaków sporo nauczyć. Po 25 latach trudnej służby zamyka ten rozdział – dodaje Marek Kocielski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

7 KOMENTARZE

  1. Gratuluję i zazdroszczę.
    Pan wygląda jakby miał 50 lat,może mniej i może teraz pierdzieć w stołek.
    Nie widać na twarzy przebytego trudu służby.
    Pozostała część społeczeństwa zapiernicza do 65 roku życia,bo ma lekką i przyjemną pracę.

  2. Może nie umiem liczyć ale między 98 a 21 jest 23 lata służby, a skoro taki dobry to dlaczego bez awansu i tak szybko kończy pracę, kierowcy tirów jeżdżą do 70 i nie wyobrażają sobie siedzenia w domu. Taka to pasja.

Skomentuj