Po 18-letniej przerwie w Kędzierzynie-Koźlu reaktywuje się Maraton Odrzański

0

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych 2018 roku. W październiku ulicami Kędzierzyna-Koźla pobiegną zawodnicy mierzący się na królewskim dystansie 42,195 metrów. Nasze miasto po 18 latach przerwy ponownie będzie gościć uczestników Maratonu Odrzańskiego.

Organizatorem imprezy jest Odrzańskie Konsorcjum, którego skład tworzą Anna i Piotr Orianowie, Gerard Wilczek oraz Piotr Ruczka. Pomysł organizacji biegu na królewskim dystansie maratonu narodził się kilka miesięcy temu. Przygotowania do imprezy ruszyły w drugiej połowie ubiegłego roku. Pod jego koniec w kozielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy mogli zapoznać się z założeniami planowanych wydarzeń.

Najgłośniejszym z nich będzie XVI Maraton Odrzański. Po raz ostatni impreza odbyła się w naszym mieście w 2000 roku. Wówczas trasę biegu ukończyło 169 zawodników. Wielka reaktywacja Maratonu Odrzańskiego ma nastąpić 28 października 2018 roku. Biegacze będą mieli do pokonania trasę składającą się z czterech pętli.Prowadzić będzie ze Śródmieścia do Azotów.

Odrzańskie Konsorcjum zorganizuje też kolarskie Kryterium Uliczne imienia Wernera Lepicha oraz mini maraton Manhatan poświęcony pamięci Jana Pawła II.

W grudniowym spotkaniu poświęconym organizacji imprez udział wzięli m.in. Grażyna Syrek – maratonka mająca na swoim koncie start w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, maratończyk i trener Edward Rydzewski z Kędzierzyna-Koźla, Mieczysław Majer – maratończyk z Kędzierzyna-Koźla, Józef Lepich – syn Wernera Lepicha, trenera i propagatora kolarstwa w naszym mieście, wiceprezydent Wojciech Jagiełło, a także członkowie klubów i stowarzyszeń biegowych z terenu miasta.

Szczegółowe informacje na temat XVI Maratonu Odrzańskiego oraz innych imprez organizowanych przez Odrzańskie Konsorcjum można znaleźć na stronie www.maratonodrzanski.pl.

Skomentuj