Po 13 w magistracie zostają tylko panowie. W Sylwestra urzędniczki pracują krócej

21

W ostatni dzień roku magistrat będzie czynny w godz. 7.30-15.30. Pracujące tu panie skończą jednak pracę w tym dniu o godz. 13.00.

Po tej godzinie do obsługi interesantów w każdej z komórek UM pozostaną panowie. Jeśli w biurze czy w wydziale nie ma przedstawicieli płci brzydszej, to petentów do godz. 15.30 przyjmie dyżurująca urzędniczka.

Niezależnie od świąt, przez całą dobę będą pełnić służbę funkcjonariusze i funkcjonariuszki Straży Miejskiej.

Źródło: urząd miasta

21 KOMENTARZE

 1. A niby dlaczego panie mogą pracować krócej? Szkoda, Że UM nie tłumaczy skąd ta decyzja? Że panowie nie mogą się przygotować na imprezę, czy jak?

 2. Dość dyktatury kobiet – czy jakoś tak podobnie. Mogę nieśmiało zapytać skąd taka kuriozalna decyzja? Jakby na to nie spojrzeć, to zawsze ktoś może się poczuć dyskryminowany. Co na to UE?

 3. Tak dla przypomnienia Pani Prezydent :
  Kodeks pracy

  Art. 183a. § 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także bez względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.

  § 2. Równe traktowanie w zatrudnieniu oznacza niedyskryminowanie w jakikolwiek sposób, bezpośrednio lub pośrednio, z przyczyn określonych w § 1.

  Ciekawe co na to Państwowa Inspekcja Pracy.

 4. I gdzie tu równouprawnienie? Krzyczą jedynie tam gdzie jest im źle, ale swoich przywilejów im się ciężko wyzbyć. Podwójne standardy.

 5. Brawo Pani Prezydent, gdyż myślę, że jest to Pani pomysł. Tak trzymać. Gdyby co, nie mam rodziny, przyjaciół którzy by pracowali w UM. Szczęśliwego Nowego Roku.

 6. ale wy jestescie naiwni, prawo lamane w bialy dzien, nikt pani prezydent nie podskoczy bo chce pracowac. pod nosem pomarudzi ale dalej bedzie sie dawaj doic. taka wladza takie prawo. BRAWO KK.

 7. Pani prezydent nie ma szacunku dla prawa. Przez wiele lat bycia prezesem Zaksy wpuszczała na hale po pół tysiąca osób więcej niż pozwalały na to przepisy bezpieczeństwa. Studiując dane na temat hali od razu widać, kiedy miało to miejsce, bo rozkładane trybuny nie miały prawa istnieć na parkiecie, a wszyscy, którzy na nich siedzieli byli nadplanowymi. Ustawa o imprezach masowych mówi o stałych miejscach do siedzenia, a rozkładane trybuny takimi nie są. Ponadto wszystkie osoby stojące na wieńcu hali także były nielegalne. Ot prawo wg Nowosielskiej. A nawet kiedyś w radiu słyszałem ówczesnego przewodniczącego rady miejskiej, pana Wojciecha Jagieło (chyba ten sam, co jest teraz prezydentem), który pod koniec roku mówił, że przyznał Zaksie (wraz z radnymi) 120 tys. zł dofinansowania po to, żeby logo miasta znalazło się na koszulkach klubowych. Oczywiście się nie znalazło w tamtym czasie, dopiero jak pani prezes została prezydentką, a szczodry pan Jagieło zastępcą prezydentki – przypadek? Nie sondzem!

 8. Boże co za baranki i po co się tym chwalili na kk24?, w Cisowej jest dalej na święta msza tylko dla mężczyzn może feministki coś z tym też zrobią?.

  • Ale oczywiście msza w intencji i z udziałem samych kobiet także jest, ale po co się tym publicznie chwalić, jeszcze wyjdzie, że jest po równo…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj