Pływacy z Kędzierzyna-Koźla zakończyli kilkutygodniowy maraton Mistrzostw Polski

0

W miniony weekend zakończyły się udziały zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle w Mistrzostwach Polski w pływaniu.

Imprezę rozpoczęli seniorzy, którzy w Lublinie w dniach 28.04-2.05 zainaugurowali cykl Mistrzostw Polski w naszym kraju. Reprezentantami naszego miasta i klubu byli Wiktoria Smętek i Jarema Stańczyk. Najstarsi nasi zawodnicy rywalizując z najlepszymi, poprawili swoje rekordy życiowe.

W dniach 1-4 lipca w Olsztynie rywalizowali 14-latkowie, a nasze miasto reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Skrzypczak, Patrycja Wojciechowska i Szymon Skrzypiec. Była to ich pierwsza tak poważna impreza, na której zanotowali znakomite wyniki. Natomiast w dniach 15-18 lipca w trzech miastach w Polsce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu 15, 16 i 17-18-latków kończąc tym samym cykl przygotowań do głównej imprezy w sezonie – Mistrzostw Polski.

W Oświęcimiu rywalizowali 15-latkowie, nasze miasto i klub reprezentowali: Paulina Kużaj, Marek i Rafał Smętek, którzy walczyli dzielnie poprawiając swoje rekordy życiowe. W zawodach wzięło udział aż 512 zawodniczek i zawodników ze 160 klubów z całego kraju.
W Warszawie o rekordy życiowe walczyli 16-latkowie: Kamil Gohla i Kamil Kania.
Kamil Gohla wywalczył 7. miejsce na 200m stylem klasycznym a na 50 i 100m stylem klasycznym zajął 17. miejsce. Kamil Kania również zanotował rekordy życiowe i wywalczył 15. miejsce na 200m st. klasycznym a na 100m tym samym stylem był 18. Obydwaj uzyskali kwalifikacje w porannych eliminacjach do wyścigów finałowych.

W Bydgoszczy rywalizowali 17 i 18-latkowie, a wśród nich nasz reprezentant Marcin Wręczycki. Pływał w swoich koronnych konkurencjach na 50, 100 i 200m stylem klasycznym poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe.

– Gratulujemy wszystkim udanych startów, nowych rekordów i sportowej rywalizacji na arenie ogólnopolskiej. Dziękujemy trenerom i rodzicom za wkład i wsparcie podczas przygotowań. Udział zawodników w tak ważnych zawodach jak Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz Grupy Azoty ZAK – przekazują trenerzy MMKS.

Skomentuj