Pływacy z „Dziewiątki” w złocie, srebrze i brązie. Dziesięć medali na koncie członków Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle

0

Nic tak nie cieszy, jak sukces, który stał się zwieńczeniem ciężkich treningów. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, członkowie klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle, przywieźli 10 medali ze znaczącej imprezy pływackiej w Polsce.

W minioną sobotę i niedzielę (25, 26 maja) uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, zawodnicy z klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle wzięli udział w Otwartych Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska, w których wystartowało 344 zawodników z 49 klubów Polski i Ukrainy. W barwach Kędzierzyna-Koźle wystartowali uczniowie klasy 7s i 8s: Liliana Gorska, Oskar Moszyk, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec.
Czteroosobowa ekipa spisała się znakomicie zdobywając łącznie 10 medali (3 złote, 1 srebrny i 6 brązowych).

Uczniowie szkoły odnieśli również sukces na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, startując w barwach MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle. Między innymi Zuzanna Kordek wywalczyła wicemistrzostwo Polski w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem. Brązowy medal w konkurencji 100m z przeszkodami wywalczyła także dwukrotnie w konkurencjach sztafetowych. Julia Guziak zdobyła Mistrzostwo Polski w Sztafecie 4x 50 m z pasem wspólnie z trzema pływakami w kategorii junior młodszy. W Mistrzostwach po raz pierwszy startował także uczeń klasy 5s Mateusz Kuterski.

Skomentuj