Pływacy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle wygrali zawody Drużynowego Wieloboju Dzieci. ZDJĘCIA

0

To był wyjątkowo udany weekend dla młodych pływaków z Kędzierzyna-Koźla. Zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle świetnie zaprezentowali się podczas Drużynowego Wieloboju Dzieci, który w sobotę zorganizowano w Strzelcach Opolskich.

Znakomicie spisali się najmłodsi pływacy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, którzy w klasyfikacji klubowej 10-latków zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu, zdobywając łącznie 3355 pkt. wielobojowych i wyprzedzając drugi w zestawieniu klub Junior Kluczbork aż o 1364 pkt. Najlepszym zawodnikiem wśród 10-latków w klasyfikacji indywidualnej został Szymon Skrzypiec (578 pkt), który wyprzedził drugiego w klasyfikacji Kubę Trojnara (477 pkt).

Wśród dziewcząt najlepiej z Kędzierzynianek punktowały: czwarta w klasyfikacji Natalia Skrzypczak (681 pkt) i Jagoda Justyńska (649 pkt), która w zestawieniu najlepszych zajęła szóste miejsce.

11-latkowie spisali się nieco gorzej zajmując w klasyfikacji zespołowej czwarte miejsce i ulegając zespołom z Opola, Dobrodzienia i gospodarzom ze Strzelec Opolskich. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli 12 medali (3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych).

Wszystkie medale złote wywalczył:

Szymon Skrzypiec – 50m st. grzbietowym, 50m st. motylkowym, 50m st. klasycznym

Srebrne medale zdobyli:

Jakub Trojnar – 50m st. klasycznym, 100m st. zmiennym

Rafał Smętek – 100m st. grzbietowym

Brązowe medale zdobyli:

Natalia Skrzypczak – 50m st. grzbietowym, 50m st. klasycznym

Szymon Skrzypiec – 50m st. dowolnym

Marek Smętek – 50m st. motylkowym

Sztafeta chłopców 4x50m st. dowolnym w składzie: Rafał Smętek, Marek Smętek, Szymon Dębski i Kosma Kurelowski

Sztafeta chłopców – 4x 50m st. zmiennym w składzie j.w.

Oprócz zdobywców medali, MMKS Kędzierzyn-Koźle na zawodach w Strzelcach Op. reprezentowali jeszcze: Patrycja i Martyna Wojciechowska, Jasmina Lecht, Hanna Taraszkiewicz, Aleksandra Wach, Agata Lech, Dominika Główka, Jan Deneka, Jakub Grzybowski, Jacek Matula, Tomasz Dudziński oraz Bartosz Asman.

Komplet wyników dostępny jest na stronie www.megatiming.pl w zakładce „zawody centralne”

Skomentuj