Pływacy MMKS-u bezkonkurencyjni na zawodach w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA

1

W sobotę na krytej pływalni MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się pierwsza runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny sezonu 2019/2020 grupy A, czyli dzieci z roczników 2008 i młodszych. Zawody, które odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Sabiny Nowosielskiej zgromadziły na starcie 120 zawodników i zawodniczek z 9 klubów pływackich województwa opolskiego.

Pływano na dwóch dystansach indywidualnych 50m st. grzbietowym i 100m st. dowolnym oraz w wyścigach sztafetowych 4x50m st. dowolnym. Gospodarze okazali się mało gościnni i zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową oraz punktową. Podopieczni trenerów Eweliny Deneka, Katarzyny Krzysicy, Ewy Madej i Bronisława Kisielewskiego wznieśli się na szczyty swoich umiejętności, zdobywając łącznie, aż 16 medali (7 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych) i wywalczając 5979 punktów – o ponad 2000 więcej od Startu Opole, który uplasował się na 2. pozycji.

Na szczególną uwagę zasługują dzieci z rocznika 2010 i 2011, z których wielu po raz w pierwszy w karierze wzięło udział w profesjonalnych pływackich zawodach, a mimo to spisywały się znakomicie. MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowali uczniowie klas sportowych PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu i jedna uczennica PSP nr 19. Świetna atmosfera na widowni, przepiękne medale i nagrody rzeczowe od urzędu miasta, przyczyniły się do znakomitych rezultatów, osiąganych przez zawodników uczestniczących w imprezie. Na widowni oprócz sportowców zasiadło wielu rodziców, dziadków i ich przyjaciół.

– Dziękujemy serdecznie urzędowi miasta Kędzierzyn-Koźle, urzędowi marszałkowskiemu w Opolu, MOSiR-owi Kędzierzyn-Koźle oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 za pomoc w organizacji zawodów – przekazują organizatorzy.

1 KOMENTARZ

  1. Czy oprócz pływaków z K-K i Opola ktoś jeszcze płynął? I jeszcze o podziękowaniach. Za co wy k…. dziękujecie? Za to, że wszystkie wymienione przez WAS instytucje wykonały swój obowiązek?????

Skomentuj