„Płynne Czytanie” na Odrze: Joanna Szczepkowska zabrała słuchaczy w świat poezji Norwida

2

Miłośnicy literatury zjechali dziś do Kędzierzyna-Koźle, gdzie po raz czwarty odbywają się Targi Książki nad Odrą. Już po raz trzeci jednym z elementów imprezy jest akcja „Płynne Czytanie”. Na literacki rejs po Odrze z Joanną Szczepkowską mieszkańców miasta zaprosiła Grupa Azoty ZAK S.A., która kolejny raz jest sponsorem wydarzenia.

Targi Książki nad Odrą są pierwszą dużą plenerową imprezą w mieście po wielu miesiącach zamknięcia związanego z pandemią koronawirusa. Już po raz trzeci jednym z jej elementów była akcja „Płynne Czytanie”, której mecenasem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Podczas dwóch rejsów po Odrze dzieła Cypriana Kamila Norwida czytała Joanna Szczepkowska.

– Cieszę się, że w 2021 możemy powrócić do akcji i łączyć przyjemne z pożytecznym. Odra dla nas jako Grupy Azoty jest oknem na świat, to na niej budujemy fundament naszego rozwoju gospodarczego na przyszłość. Akcja łącząca rejs po Odrze z promocją czytelnictwa jest świetnym pomysłem. Obchodzimy w tym roku dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida,  decyzją Sejmu RP, rok 2021 jest uznany rokiem tego wielkiego twórcy i tym bardziej cieszę się, że możemy propagować tego typu patriotyczne wydarzenie – powiedział Artur Kamiński, prezes Grupy Azoty ZAK S.A., dodając: – Mogę zadeklarować, że będziemy wspierać akcję w kolejnych latach. Jako firma angażujemy się w różnego rodzaju imprezy kulturalne i społeczne. W ubiegłym roku sytuacja związana z koronawirusem mocno ograniczyła tę działalność, ale wszyscy mamy nadzieję, że wraz z wychodzeniem z pandemii, wszystko wróci do normy.

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego mecenasowi Kamińskiemu nie pozwolono na dziennikarskie publicity podczas rejsu? Oj Iza chyba postradałaś zmysły okazując brak szacunku osobie, która dotuje Twoją agencję pr-ową pani Nowosielskiej…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj