Płonie składowisko odpadów w Kędzierzynie-Koźlu. Akcja gaśnicza z ziemi i z powietrza

11

W niedzielę po południu doszło do pożaru na składowisku odpadów w Kędzierzynie-Koźlu. W akcji gaśniczej uczestniczy kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, a także samolot.

Nasz reporter jest na miejscu. Sytuacja wygląda bardzo poważnie. Ogniem zajęta jest głównie hałda odpadów wielkogabarytowych. Walka z pożarem prowadzona jest z ziemi i powietrza. Słup dymu było widać z odległości wielu kilometrów. Całkowite wygaszenie pożaru może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

MN

11 KOMENTARZE

  1. jest wieczor juz ciemno a o takiej akcji nic wiecej nie piszecie, niestety trzeba czytac a innych mediach z poza KK o tym co sie aktualnie dzieje w KK. Ludzie chca wiedziec, a tu nic. No coz, miasto mozliwosci

  2. Byłam w okolicy, bardzo blisko. W akcji brał także udział helikopter z „wiaderkiem”. Brał wodę (w locie) z Kanału Kędzierzyńskiego – tuż za wyspą – w kierunku Azotów. Kanał Gliwicki szeroko się rozlewa przy zakręcie do odnogi kędzierzyńskiej… Widziałam to jakieś 3 – 4 razy. Ale fotoreporterowi zabrakło cierpliwości żeby go sfotografować. Dym, niestety, poszedł nad PPB, prosto nad osiedle Blachownia… A monitoring WIOŚ nie pokazuje żeby się coś szczególnego w okolicy działo. Poziom zapylenia wzrósł ledwie o 10 – 15 µg/m3 w obydwu rodzajach. „Wielkie gabaryty” to między innymi stare kanapy i wersalki z wyściółką z syntetycznych pianek i poliestrów wydzielających – w czasie spalania się – niebezpieczne gazy. Kiedyś, dawno, złościłam się, że stary telewizor muszę wieźć tak daleko. Dziś widzę, że ta odległość od siedzib ludzkich i las dookoła ma sens!

  3. My segregujemy śmierci żeby był czysty region a co w zamian mamy !? Teraz przez dobrych kilka dni będziemy to wdychać . O zły stan zdrowia oskarżę i zarządzam odszkodowania !

  4. A NO! Brakuje! Mówi się przecież jawnie o przeciążeniu tego składowiska. I „ostrzejszych warunkach (wyższe opłaty?) segregacji”! I tu rodzi się pytanie: dlaczego dopuszczono do takiego przeciążenia go? A odpowiedź nasuwa się sama: jak nie bardzo wiadomo o co chodzi, to chodzi zawsze o jedno: o pieniądze!! Trzeba by zapłacić (tak jak my płacimy za odbiór odpadów z pod domów) za jego fachowe opróżnienie!

    A Ujazd to już inna gmina i przede wszystkim powiat strzelecki… Choć za progiem naszego.

    I jeszcze dwa słowa do @Grancia: jak się pisze ze smartfona, to dobrze by było, przed wysłaniem, sprawdzić co się napisało. Te edytory przedobrzają w domyślności i wychodzą czasami rzeczy śmieszne: „śmierci” zamiast śmieci i „zarządzam” zamiast zażądam… Pozdrawiam i zdrowia życzę!

  5. Anka nie mądruj bo sama nie lepsza jesteś. Takie błędy w takiej sytuacji wytykasz !? Ujazd to inna gmina ale jest ten sam odbiorca śmierci . zdrowia życzę

Skomentuj