Play złożył wniosek do miasta o wyznaczenie lokalizacji stacji bazowej telefonii komórkowej

19
DCIM121MEDIADJI_0259.JPG

Wciąż trwa spór o budowę anteny telekomunikacyjnej na dachu bloku na osiedlu Zachód. P4 Sp. z o. o., firma, do której należy sieć Play, złożyła wniosek do urzędu miasta o wyznaczenie lokalizacji, w której może znaleźć się nadajnik.

Temat kontrowersyjnej instalacji stacji bazowej telefonii komórkowej na dachu jednego z bloków przy ulicy Niemcewicza w Koźlu opisywaliśmy już w styczniu – więcej informacji w artykule – Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie nadajników na dachu bloku. Spółka nie odpuszcza.

Przypominamy, że pod koniec grudnia ubiegłego roku mieszkańcy bloku przy ulicy Niemcewicza w Koźlu otrzymali pismo z Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik, w którym zaznaczono, że spółka P4 Sp. z o.o. (operator PLAY) planuje budowę anteny telekomunikacyjnej na dachu bloku. Mieszkańcy oraz spółdzielnia zaprotestowali przeciwko inwestycji.

Niedawno odbyła się rozprawa administracyjna, która miała na celu doszczegółowienie sprawy. Starostwo zmierza do tego, by obie strony porozumiały się w tej sprawie. Jak udało nam się ustalić, P4 Sp. z o.o. wystąpiło do urzędu miasta o wskazanie nieruchomości gminnych, które są w tym obszarze dostępne pod kątem realizacji inwestycji.

19 KOMENTARZE

 1. Ludzie to jednak głupie są. Zasięg chcą mieć jak najlepszy, ale nadajników to najlepiej jakby w ogóle nie było. A głupki sami sobie do głowy przykładają źródła promieniowania tym mocniejsze, im dalej są od nadajników i im sygnał jest słabszy.

  • A prostym ludziom, którzy potrafią co najwyżej przeczytać gazetkę z Biedry tego nie wyjaśnisz. Niestety w Polsce od lat najgłośniej krzyczą niewykształceni, niezbyt inteligentni.

 2. Dlaczego Play tak uporczywie i natrętnie dąży do montażu tego nadajnika?Przecież w tej okolicy jest bardzo dobry odbiór sieci telefonicznej i internetowej.Wytłumaczy mi ktoś?

 3. Kiedyś przedstawiciele firm kupowały działki pod maszty lub dzierżawily miejsca na kominach, obecnie co niektórym w głowach się poprzewracało i chcą miejsce za darmo.

  • Pełna zgoda @Realisto😕 Chociaż owi co poniektórzy”, to jakoś są głównie zza granicy 😁
   W końcu uważają, że im się należy.

   A Polacy to co najwyżej mogą im skoczyć i nagwizdać 😎

 4. Dlaczego dziennikarz pisze o kontrowersyjnej sprawie ? Co jest kontrowersyjnego w postawieniu nadajnika jakich w Polsce stoi tysiące ?

 5. Można jeszcze zaprotestować przeciw dostawie prądu, gazu, nawet wody. Pani Prezydent, proszę tupnąć nogą bo ludziom się w głowie przewraca.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj