Platforma Obywatelska formalnie z Sabiną Nowosielską. Nowoczesna osobno

7

Platforma Obywatelska w Kędzierzynie-Koźlu formalnie zdecydowała o starcie w zbliżających się wyborach samorządowych w ramach Komitetu Wyborczego Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska. Choć nazwa może to sugerować, w jego szeregach nie ma przedstawicieli Nowoczesnej.

Przestała obowiązywać uchwała lokalnego koła PO sprzed kilku tygodni stwierdzająca, że struktury wystawią w wyborach własnego kandydata na prezydenta. Był to rezultat burzliwych negocjacji przedwyborczych pomiędzy ugrupowaniem a prezydent Sabiną Nowosielską. Ostatecznie jednak zdecydowano o wspólnym starcie.

„Zebranie członków koła Platformy Obywatelskiej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w dniu 24.08.2018 r. podjęło uchwałę, że w tegorocznych wyborach samorządowych PO weźmie udział w ramach Komitetu Wyborczego Wyborców Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska” – poinformował Michał Nowak, przewodniczący koła PO.

Nazwa komitetu może sugerować, że tworzą go przedstawiciele jeszcze jednego środowiska politycznego – Koalicja Obywatelska to ogólnopolskie porozumienie koalicyjne Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną. Wiadomo, że Nowoczesna brała udział w rozmowach dotyczących dołączenia do komitetu, nic z tego jednak nie wyszło.

„Szanowni Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, w odpowiedzi na pytania kierowane do naszych członków uprzejmie informujemy, że Nowoczesna i jej członkowie nie będą w Komitecie Wyborczym Pani Sabiny Nowosielskiej w nadchodzących wyborach samorządowych” – przekazali przedstawiciele Nowoczesnej.

7 KOMENTARZE

  1. muszkieterowie, czy królowa wpisze ich na listy ?

    królowa do wyścigów wykupiła wszystkie konie z ich stajni …..
    a ma jeszcze własną ……

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj