Platforma Obywatelska chce iść do wyborów z prezydent Sabiną Nowosielską

3
Prezydent Sabina Nowosielska i przewodniczący PO Michał Nowak.

Ważna deklaracja polityczna ze strony lokalnej Platformy Obywatelskiej. Ugrupowanie w przyszłorocznych wyborach samorządowych chce poprzeć prezydent Sabinę Nowosielską, choć ona sama nie była i nie jest jego członkiem.

Wygląda więc na to, że powtórzona będzie konfiguracja sprawdzona przed trzema laty, gdy Sabina Nowosielska wystartowała w wyborach na prezydenta miasta samodzielnie, jednak z poparciem Platformy Obywatelskiej. Była prezes ZAKSY i wiceprezes zakładów azotowych deklarowała wówczas, że nigdy nie była członkiem partii politycznej i nie zamierza nim być. Najwyraźniej nic w tej mierze się nie zmieniło. Sabina Nowosielska od trzech lat rządzi Kędzierzynem-Koźlem z poparciem radnych Platformy Obywatelskiej, jednocześnie nie będąc w jej szeregach. Znów może liczyć jednak na to, że ugrupowanie poprze ją w wyborach. A przynajmniej takie deklaracje padają na dzień dzisiejszy.

– W 2014 roku szliśmy do wyborów razem z Sabiną Nowosielską. Nigdy nie była ona członkiem Platformy, jednak wystartowała z naszym poparciem, jako nasz kandydat. Myślę, że ten alians był korzystny, bo mamy za sobą trzy udane lata dla miasta. Nie zdarzyło się nic, co by podkopało nasze wzajemne zaufanie. Uważam więc, że ten alians należy kontynuować i nadal powinniśmy iść pod dwoma sztandarami, a więc Platformy Obywatelskiej i Sabiny Nowosielskiej. To dwie silne marki w naszym samorządzie – mówi nowy przewodniczący PO w Kędzierzynie-Koźlu Michał Nowak.

Sama Sabina Nowosielska w publicznych wypowiedziach również nie wyklucza startu z poparciem Platformy. Rozmowy na ten temat były już prowadzone.

Platforma Obywatelska w Kędzierzynie-Koźlu to organizacja dość elitarna, jeśli wziąć pod uwagę jej przełożenie na władzę w mieście i w powiecie. Struktury tworzy około 30 osób.

– Z przynależnością do partii politycznych, w porównaniu chociażby do Zachodu, nie jest u nas najlepiej. Zamierzamy jednak przyjąć nowych członków i myślę, że niebawem poszerzymy swoje grono – zapowiada Michał Nowak.

3 KOMENTARZE

  1. Nie odnosząc się do wartości Pani Prezydent powyższe świadczy, że lokalna PO wciąż nie ma w swoich szeregach osoby mogącej powalczyć o fotel Prezydenta.

  2. Bardzo mądry ruch PO. W obecnej sytuacji podziały to woda na młyn dla gamoni z PiS i od Kukiza. Pani Sabina porządzi sobie kolejne cztery lata, potem może wróci do biznesu, a za ten czas PO przyszykuje następcę.

Skomentuj