Platforma nakleja Trzaskowskiego na Dudę. „Przywracamy stan pierwotny, mamy do tego prawo”

69

Dotąd w Kędzierzynie-Koźlu było swego rodzaju tematem tabu, przedstawiciele lokalnej Platformy Obywatelskiej postanowili je jednak złamać, jawnie i w biały dzień naklejając swoje plakaty na plakaty konkurentów politycznych.

Politycy PO uważają, że nie łamią prawa, a zrobił to ten, który wcześniej zakleił Andrzejem Dudą Rafała Trzaskowskiego. Tablica, której rzecz dotyczy, zgodnie z przepisami jest jednym z miejsc wyznaczonych przez prezydenta miasta dla komitetów wyborczych.

– Tu wcześniej wisiały również plakaty Rafała Trzaskowskiego, które zostały zaklejone plakatami Andrzeja Dudy, nie łamiemy więc prawa, przywracamy stan pierwotny. Przynajmniej połowa tej tablicy nam się należy i na takiej powierzchni umieścimy nasze materiały – mówi Michał Nowak, szef Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

– Jeśli i tym razem nasze plakaty zostaną zaklejone, sprawę zgłosimy na policję, gdyż wiemy, kto za tym stoi – dodaje Robert Węgrzyn, pełnomocnik wyborczy Rafała Trzaskowskiego w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Materiał wideo:

69 KOMENTARZE

 1. Połowa, to połowa, a krewny Buźki nakleja plakat Rafała 20 Groszy bezczelnie i z premedytacją na środku. Hipokryta.

 2. Z czego oni są dumni ?… Małolat znów się lansuje. I to co już pisałem, wzajemne oskarżenia…. Opluwanie się, wychwalanie…. Tylko, że nie mają czym. Prawda jest taka ,że od 30 lat jest bałagan, a ostatnia dekada to chaos i wieczne kłótnie o władzę. To już nawet na społeczeństwo przeszło. Do tego media jeszcze podsycają…. I dlatego Polaków toczy chamica społeczna. Jak ludzie tego nie zrozumieją , to nie będzie dobrze w tym kraju. Politykom właśnie chodzi oto by ludność była skłócona ze sobą. Przecież łatwo takim narodem się manipuluje i rządzi. A te obiecanki ‚kiełbasa przedwyborcza”? Trzeba być frajerem by się na to dać jak upośledzone dziecko za cukierka. Tak samo za 500 plus i 13 emeryturę. Żeby komuś dać , trzeba komuś zabrać. A z pustej kasy ? ….. Te fanaberie pisowskie to pokolenia będą spłacać. Teraz dzieci, na które rodzice biorą zasiłek 500 plus,a w przyszłości dorośli, jak nie będzie pracy i godnej płacy, to co zasilą ten kraj ? Czy ktoś o tym wśród politykierów myśli ? Oni nas społeczeństwo maja za nic, nic od królów się nie zmieniło. Jedni się bawili i przepieprzali to co drudzy musieli wytworzyć. I teraz jest tak samo tyle ,że w cywilizowany sposób. Więc co chcecie dalej tak żyć ?

  • Nie dotarło do ciebie, że obecny rząd zabrał pieniądze mafii vatowskiej i oddaje Polakom. Ponieważ wszystkie dzieci mają prawo do 500+ i 300+, a zdecydowana większość z pracujących ma potomstwo, to te pieniądze do nich wracają.
   Także emeryci przez lata odbudowywali i budowali nasz kraj, więc też mają prawo do lepszego życia. Szkoda tylko, że ciężko pracujący rodacy nie pogonili złodziei, którzy za bezcen sprzedawali majątek narodowy obcemu kapitałowi lub sami się obławiali, przejmując zakłady przemysłowe za przysłowiową złotówkę.

   • Dokladnie tak. Bardzo dobrze ze Pis zachamowal ten proceder…Ciesze sie ze moge wyjsc np do lasu na spacer…Pamietacie panstwo moze co poprzednia ekipa na odejsciu chciala zrobic? Sprywatyzowac Lasy Panstwowe i teraz czesc z nich moglaby byc w nie polskich rekach.
    Chcecie wybrac zlodziei z PO to wybierajcie…

    • Kolejny ,który chyba czytać nie potrafi. Natomiast jest ślepcem politycznym, który jeszcze próbuje agitować… Człowieku jam ma, gdzieś wszelkie opcje polityczne.

     • Bredzisz jak małe dziecko potarmoszone prądem. Na pewno nie jesteś apolityczny. Gdybyś był apolityczny, nie oponował byś koledze ” mieszczuch x” – jesteś zakłamany jak cała opozycja.

     • Kolejny nawiedzony. Za dużo spożywasz mamrotów po okolicznych bramach i się tobie pierniczy we łebku. Nie pisz nic jak jesteś pod wpływem mamrota.

   • Bredzisz o mafii watowskiej niemiłosiernie. Powtarzasz bezmyślnie to co widzisz w tvp. O ile zmniejszyli Luke VAT? Powiedz. O lasach państwowych też powtarzasz ślepo i bezkrytycznie. Kłamstwo za kłamstwem. Jak można z siebie robić skończonego idiotę mówiąc, że dzięki PiS można spacerować po lesie. PiS to jedna wielka grupa przestepcza. Arogancka i bezkarna. Gdzie są respiratory za które zapłacili 130 milionów. Miało być 1200 jest 50.

    • O lasach stwierdziłem fakt który był prawie dokonany i to nie jest kłamstwo!
     Następny który mnie obraza i wyzywa.To jest twoja kultura? Za kogo sie masz? Dla mnie jesteś mniej niż zerem…Własnie tak idę na spacer i mogę tylko dziękować za to, ze mogę pospacerować sobie po państwowym, a nie prywatnym z napisem Zakaz Wstępu! Już nie długo się przekonamy kogo w demokratycznych wyborach wybierze lud.
     Tak na przyszłość nie obrażaj innych bo to nie ładnie.

     • Lasy państwowe (majątek narodowy) miały być sprywatyzowane podczas cichego i szybkiego nocnego głosowania w sejmie za Prezydenta Polski Komorowskiego (PO-PSL).

   • Proponuję żebyś zainteresował się jak wzrósł dług publiczny za rządów PiS i przestał powielać propagandę tej partii ,że pieniądze pochodzą z likwidacji jakiejś nieokreślonej mafii vatowskiej.
    A jeśli jesteś emerytem to pooglądaj swój PIT i zauważ ile ten PiS-owski rzad Ci zabrał podatku a ile dostałeś od nich 13 emerytury.
    Raczej wyjdzie, że nic Ci nie dał tylko mniej zabrał. ot i cała filozofia .
    Cała ta manipulacja służy tylko utrzymaniu się władzy przy korcie.
    Prawda jest banalnie prosta . To obywatele utrzymując państwo a nie odwrotnie. Niech zatem nikomu się nie wydaje,ze państwo możne coś dać bo państwo tylko zarządza pieniędzmi odebranymi obywatelom oraz pożyczanymi, które nazywamy długiem publicznym a co oznacza ,że ten dług będzie spłacać społeczeństwo a nie żaden rząd.
    To powinien wiedzieć każdy świadomy obywatel i patriota któremu zależy na silnym i bezpiecznym państwie a nie fantasta ekonomiczny któremu wydaje się . że pieniądze pochodzą z drukarni.

    • masz rację, że podatku na picie wpłacił więcej każdy emeryt niż wynosi 13 emerytura. Pragnę przypomnieć, że emerytury opodatkowane są od początku wprowadzenie podatku dochodowego (w latach 90tych) i przez ten czas zawsze emeryci płacili nic nie dostając. Tak ze nie pisz że teraz nic nie dostali bo im tylko zabierają, zawsze zabierali a teraz cześć zwracają.
     Pisząc bądź obiektywny.

  • Panie Koźlanin ten małolat ma prawie 40 lat. Pan wygląda na człowieka który dobrze zna historię miasta więc Pan wie że Borzym był prezydentem mając lat 33 a Wantuła 39. Jeszcze młodziej było z wickami, Rams 26, Jorg coś koło 30, Gabrysz 36. Ja wiem że teraz nawet 50 latkowie to młodzież ale bez przesady. Chłopak jest szefem PO to jest w mediach tak samo jak Kukolka jako szefowa PiS.
   Jak pan sądzi że cała tablica powinna być dla Dudy to ja się z tym nie zgadzam a pan sobie popieraj Pis.

 3. Dlaczego dla tak doniosłego dzieła, zaklejania plakatów prezydenta Andrzeja Dudy, nie zaproszono TfuVN? Jak już widzę tę parę Nowak – Węgrzyn, to POjawia mi się treść przysłowia „nieszczęścia chodzą parami”!

  • Ciesz się że ja tego nie widziałem……………. Takiego szmaciarza który zakleja plakaty . Bez litości połamał bym. A jak przyjechała by policja to jemu należy się wyrok. Od jutra obiecuję długie spacery po osiedlu. Bez litości dla Zorganizowanej grupy przestępczej.

   • Schudniesz i odkleisz się od klawiatury z korzyścią dla nas wszystkich. Tylko nie dostaj zadyszki od tych długich spacerów po osiedlu.

 4. Nudzę się w domu za € od Angeli i z ciekawości włączyłem TVP Info dzisiaj i leci od rana: TVP Duda albo TVP dowal TRZASKOWSKIEMU ew. TVP Bravo Andrzej
  Fajnie macie, płacicie na kurskiwizję i macie co chcecie, ciemny lud.
  W Senacie KO składa wniosek 500 na sanatorium, moi dziadkowie PO SB się już cieszą aż im szczęki w szklankach skaczą.
  A i składam właśnie wnioski 300+, Moja woda+ (willa za 1mln a nie ma oczka wodnego, co za wstyd). Czekam na bony wakacyjne, bo chętnie wybiorę się na lazurową riwierę.

   • Byłem za Waszymi namowami i Pani stwierdziła, że nic mi nie jest a wręcz mam bardzo poszerzone horyzonty poznawcze, dogłębność w analizowaniu otaczającej rzeczywistości, analityczny i tolerancyjny aparat myślowy. Generalnie mam dobre geny i jestem oczytany i mądry, jaka szkoda co nie. Słabe to było i bardzo nieżyczliwe takie PiSowskie…

  • Stan się myli. Stan powinien wiedzieć, że długopis był wcześniej w futerale Kaczyńskiego (futerał ma w spodniach). A duda jeszcze nie wisiał, sPOKO, to dopiero przed nim.
   POzdrawiam kumatych.

  • I co z tego że wisiał? To były inne wybory (te co się nie odbyły) i inna kampania wyborcza. Od ogłoszenia nowego terminu rozpoczęła się nowa kampania.

 5. Taki wyczyn w biały dzień. No jest moc! Prawdziwie ON waleczny, młodzieniec odwagi pełen. Bohatyr. Aj jaj jaki pomysłowy. No prawdziwy kiler nam wylądował w KK. Drżyjcie masy, bo może jeszcze zechce mu się wyjść na miasto ze swoimi wojownikami. Strach pomyśleć kogo jeszcze zaklei.

 6. Za POKO – dostawaliśmy podatki i pracę aż do śmierci , a miliony dla złodziei . Wiem że marzycie by te czasy wróciły.

 7. Kodeks Wykroczeń przewiduje karę aresztu albo grzywny dla każdego, kto uszkadza, usuwa„ lub też w inny sposób uniemożliwia zaznajomienie się” z ogłoszeniem.
  Żeby być w zgodzie z prawem powinniście przypadek zaklejenia plakatów zgłosić odpowiednim organom ile taki fakt miał miejsce a nie wygłupiać się jak chłopcy w krótkich portkach.

 8. Dokonania PISu i obecnego Rządu: 500+ zlikwidowanie nędzy wśród milionów polskich rodzin. 300+ wyprawka dla dzieci. 13 emerytura i godziwa rewaloryzacja rent i emerytur. Obniżenie podwyższonego przez PO wieku emerytalnego. Darmowe leki dla seniorów. Brak zgody dla przyjęcia emigrantów z krajów muzułmańskich. Koniec rządów Oligarchów i wpływania ich lobbystów na polskie ustawodawstwo. Zintensyfikowanie repatriacji rodaków z Kresów. Przywracanie godności Żołnierzom Wyklętym. Zasady wolnego rynku – koniec reklam Spółek Skarbu Państwa w Gazecie Wyborczej i obowiązkowej prenumeraty tej gazety wszędzie. Niższy CIT dla przedsiębiorców. Wiek rozpoczęcia szkoły w gestii rodziców. Koniec z odbieraniem dzieci ubogim rodzicom. Konstytucja dla biznesu. Skuteczna walka z niemieckimi Jugendam…tami o polskie dzieci. Nacisk na politykę historyczną – kary za zakłamywanie historii. Obniżenie bardzo wysokich emerytur UBekom. Wojska NATO stacjonują i zwiekszają swoj kontyngent w Polsce. Tarcza antyrakietowa. Stworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Likwidacja gimnazjow – wylęgarni nieuków. Obrona polskiej ziemi. Kontrola nad samowolą komorników. Sukcesywne aresztowania skorumpowanych sitw sędziowskich. Repolonizacja Banku PEKAO SA. Repolonizacja Kolejki na Kasprowy Wierch. Protest Rządu przeciw gazociągowi OPAL i Nordstream 2. Koniec z wielomilionowymi nagrodami i odprawami dla szefów Spolek Skarbu Panstwa. Otwarcie Gazoportu i plan powiększenia. Koniec z rozkradaniem miliardów przy budowie autostrad i bankructwem polskich wykonawców. Przywracanie w małych miejscowosciach setek i tysiecy zlikwidowanych przez PO posterunków policji, małych sądów, przystanków autobusowych, kolejowych, szkół, przychodni, poczt, aptek. Najmniejsze bezrobocie od 30 lat. Najmniejsza ilość wyjezdżajacych do pracy na Zachód od lat. Kary za emisję CO2 zmniejszone o obszary leśne. Przekop Mierzei Wislanej – uniezależnienie przepływu przez nasze wody terytorialne od Rosji. Budowa Via Carpatia Via Baltica – rozwoj Polski wschodniej. Wzmocnienie ukladu Państw Wyszechradu. Wzmocnienie inicjatywy Trojmorza. Uszczelnienie VATu – odzyskiwanie setek miliardów od złodziei Vatowskich. Zniszczenie mafii paliwowej. Kontrakty z Hutą Stalowa Wola. Dużo większe dopłaty dla rolników z Unii. Jawność majątków sędziów (w tym tych skorumpowanych). Rejestr pedofili.Elektroniczny system ewidencji pracy sędziów. Maksymalnie 2 kadencje wójtów, burmistrzów, prezydentów miast co zapobiegnie tworzeniu się sitw lokalnych. Przezroczyste urny wyborcze. Ustawa hazardowa -15 miliardów rocznie do budżetu. Skok o 11 miejsc do góry w rankingu „najszczęśliwszych” państw. Umowa o żegludze sródlądowej. Tunel w Świnoujściu. Koniec z lichwą i chwilówkami, ktore dręczyły ubogich. Praca dla więźniów. Wzrost wartości Spółek Skarbu Państwa o 44 miliardy. Uratowanie LOTu szykowanego przez Tfuska do obcego przejęcia. Wzrost zagranicznych ratingów i prognoz – łatwe do sprawdzenia. Uniezależnienie polskiej polityki zagranicznej od Moskwy Berlina i Brukseli. Duży wzrost uczuć patriotycznych u Polaków. Tuż przed pandemią pierwszy zrównoważony budżet w Polsce. Program mosty dla regionów. Budowa Fabryki Polimerów w Policach. Budowa fabryki osocza. Uratowanie Spółek strategicznych Ciech i Azoty przed sprzedażą obcym. Wzrost płacy minimalnej o 1000 PLN. Wzrost średniej płacy o 20%. Gigantyczna inwestycja Centralny Port Komunikacyjny. Microsoft i Google zainwestują w Polsce kilka miliardów dolarów. Narodowa strategia onkologiczna. Zniesione limity na różne zabiegi np. zaćmy. Nowe karetki dla szpitali. Rodzice mogą za darmo mieszkać i jeść w szpitalach z chorymi dziećmi. Modernizacja armii. Obniżenie progów smogowych. Błyskawiczna reakcja na pandemię co poskutkowało jedną z najmniejszych śmiertelności na świecie. Dobra tarcza antykryzysowa, skuteczna pomoc dla przedsiębiorców. „

  • niedawno zmarł gość co wymyślił CTRL+c, CTRL+v, umożliwił takim Alinom zdać politologie i inne patologie, wyjść z czworaków

   nie obrażaj tego geniusza

   • A może warto korzystać z informacji i je kopiować bo dyskusja na tym forum polega na obrzucaniu siebie inwektywami.
    A może zwolennicy PO skopiują dokonania ich liderów albo choć przyznają w pokorze, że lista działań PIS jest imponująca.
    PS
    Dodam jeszcze obniżenie podatku PIT z 18 na 17% i zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 3000 zł.

    • Osiągnięcia PiS:
     1. Rozpoczęcie kopania rowu w piasku na północy kraju
     2. Bredzenie o CPK
     To już cała lista imponujących osiagniec

   • Aha i jeszcze mi się przypomniało.
    Dzięki odważnej polityce dywersyfikacji zaopatrzenia w gaz ziemny i dokończenie terminala gazowego PIS w tym roku obniżył ceny gazu: w styczniu o 3% a obecnie o kolejne 8%.
    Tych dobrych dla Polski rzeczy jest tak dużo, że pewnie mi się jeszcze jakieś przypomną.

   • A co do CTRL+c, CTRL+v to od kilku lat wśród studentów funkcjonuje powiedzenie:
    „CTRL+c, CTRL+v inżyniera będę miał”. Jacy są teraz inżynierowie to wszyscy wiemy.
    Więc Pan Boniek może nie powinien się tak cieszyć z poparcia tych inżynierów dla Pana Trzaskowskiego.

    • Osiągnięcia PiS:
     1. Rozpoczęcie kopania rowu w piasku na północy kraju
     2. Bredzenie o CPK
     To już cała lista imponujących osiagniec.
     Dokończenie gazoportu polegało na przecięciu wstęgi. A nawiązując do tekstu ctrl+c i inżynierów zrobiłeś z siebie głupka. Nie zrozumiałeś co Rychu napisal.

     • Gazoport powstał z inicjatywy PIS-u.

      Budowę gazoportu zainicjował w 2006 r. prezydent Lech Kaczyński podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Ustalenia podjęte w trakcie tego spotkania stały się podstawą do podjęcia działań przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Szybko ustalono warunki planowanej inwestycji, jej lokalizację oraz poczyniono przygotowania do zawarcia kontraktów na dostawę gazu. Budowa terminala LNG w Świnoujściu została uznana przez rząd Jarosława Kaczyńskiego za inwestycję o charakterze strategicznym dla Polski i jej bezpieczeństwa energetycznego, a termin zakończenia prac oznaczono na koniec czerwca 2014 r.

     • Dzięx, to mniej więcej oddaje „poziom” Aliny, jej/jego niezrozumiałość ale wielka zarozumiałość i małość…

  • @Alina – pisząc taki długi akapit zdecydowanie za dużo oczekujesz od wyborców Rafaua, ich standardowy sposób komunikacji z otoczeniem to 'jeb…. skur.. kacz… won dykta… precz , otua i demokracja gdy wszystko nasze’, nie obrażam szeregowych sympatyków tylko POsłów cytuje, np. hrabiego z chobielina, POsła nitrasa fizycznie atakującego posła Kaletę, niejaką jachirę POsłankę, itd. itd. skoro kumple i koleżanki Rafaua bluzgaja, to ich wwyborcy nie chcą być gorsi – a TVN podpowie – dobrze, broń demokracji

 9. Kłótnia niewolników w komentarzach, a nawet nie widzicie ze nie mamy kraju, nic tu nie jest polskie, nawet władza, tylko oni są polskojęzyczni, wojska amerykanskiego, izraelskiego od groma, ustawy 1066 w mocy, przymus szczepień, kraj zarejestrowany jako korporacja, ludzie nie widzicie tego?! My nawet polskiego roweru nie mamy!!!! A wy tu sie kłócicie który rak płuc lepszy, lewego czy prawego…

 10. Do @stokrotka. Macie rację towarzyszko. Nie może być tak, że PiSy zaskarżają w sądach świetne i WSPANIAŁE ceny gazu ruskiego, którą buce załatwili nam jako najwyższe na świecie.
  A już WYJĄTKOWYM SKANDALEM i draństwem jest to, że teraz Polska może nam obniżyć ceny gazu, przez co ucierpi towarzyszko wasz UKOCHANY Władimir Putin :-(

 11. Inna sprawa, że Pan Nowak ma „jaja”, mało kto będąc aplikantem adwokackim miałby odwagę zaryzykować zarzutu o złamanie etyki zawodowej, za to brawo akurat

 12. My mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla żądamy od Platformy i KO zorganizowania WIECU politycznego. 3500 podpisów poparcia było dla Trzaskowskiego z naszego miasta do zgłoszenia jako kandydata, teraz w głosowaniu 28 czerwca było 10 091. Zatem zróbcie ten wiec. Niech będzie kolorowo, wręcz tęczowo i super nowocześnie.
  Panie Nowak i panie Masełko, czy umiecie panowie chociaż to zorganizować, zamiast śmieszne przemowy i nic po za tym !!!

 13. Anno! Nowak ma jaja.? liczy na to że jak władza się zmieni będzie nietykany, -syndrom noymana. a swoją drogąkandydat peowski głosi uczciwość . no i mamy uczciwość w wykonaniu tuzów platformerskich. gratulacje.

 14. Rüstem Pasza – o i co z tego że ma prawie 40 lat.pomijając fakt że w tym wieku się dopiero aplikuje to faktem jest,że zachowuje się jakby mial lat 15

 15. Gdzie jest 1150 respiratorów za które zapłaciliśmy? Kiedy Antoni przywiezie tupolewa. Czasu mieli 2 razy więcej niż po. Pisowskie kundle szczekały, a teraz cisza. Co z naszym narodowym autem elektrycznym. Już 4 razy Sasin podawał datę prezentacji prototypu. I nic.

 16. Andrzej Duda pokazał, że ma poparcie w narodzie. To nie jest kwestia kilkuset tysięcy, ale milionów wyborców.

 17. NIEzrealizowane obiecanki DuDy:
  1. Likwidacja NFZ
  2. Ustawa frankowa
  3. Emerytury bez podatku
  4. Równe dopłaty dla rolników
  5. Podnoszenie podatków dla najlepiej zarabiających
  6. Likwidacja śmieciówek

  Przy okazji NIEzrealizowane obietnice PiS:
  1. Obniżenie VAT do 22 proc.
  2. Zerowy VAT na ubranka da dzieci.
  3. Likwidacja NFZ
  4. Kwota wolnej od podatku do 8 tys. dla WSZYSTKICH

  No i Perełki Morawieckiego, podam na tacy, że też NIEzrealizowane:
  1. Każda wypowiedź wypełniona jest nowymi obietnicami, nie da się tego przedstawić, CTRL+c wraz z CTRL+v tego nie przyjęli.

 18. Drodzy współtowarzysze z PiS, właśnie otrzymałam instruktaż z siedziby głównej na Nowogrodzkiej, od jaśnie nam panującego Pana Jot (niech Archanioł Gabriel zwiastuje mu co rano!). Ze względu na konieczność oszczędności przekaz jest jeden na cały powiat, a ja mam obowiązek go rozpowszechnić (poczynione oszczędności zostaną przeznaczone na zakup pieluch dla dorosłych, aby Pan Jot nie musiał marnować czasu na czynności tak przyziemne, jak choćby szczanie w kiblu.
  Komunikat brzmi następująco:
  Podstawowe zasady członka PiS:
  1/ Kłam.
  Kłam bezczelnie, każdego dnia, patrząc przy tym rozmówcy prosto w oczy – rozmówca może nie mieć pod ręką dowodów na twoje kłamstwo, może mieć skrupuły przed powiedzeniem przykrej opinii o tobie, może być zaskoczony twoją bezczelnością.
  2/ Zmieniaj temat rozmowy.
  Gdy pytają cię o ordynarne odzywki np. posła Czarnka albo o konfabulacje Morawieckiego, albo o wyniki pracy tzw. Podkomisji (gdzie kosi kaskę Świroni i jego kumple), natychmiast zacznij opowiadać o zdradzie Tuska i o zaprzaństwie Trzaskowskiego. Nigdy nie mów na temat, zmuszaj rozmówcę do skupienia się na twoich urojeniach i chorych wizjach.
  3/ Mów bardzo źle o swoich politycznych konkurentach.
  Pamiętaj, aby każdego dnia wypowiedzieć się obrzydliwie o swoich wrogach politycznych: o gorszym sorcie, o sędziach notorycznie kradnących czekoladę w sklepie, o zdradzieckim Tusku, o biurokratach z Brukseli, którzy chcą narzucić swoją wolę naszej kochanej Ojczyźnie, o obcokrajowcach roznoszących choroby zakaźne.
  Ani jednego dobrego słowa.
  Masz ich odczłowieczyć, masz sprawić, by zasługiwali na niesławę i powszechną pogardę.
  4/ Odwracaj kota ogonem.
  Gdy właśnie przegrałeś proces, mów, że to kolosalna porażka twoich przeciwników. Gdy udowodnili ci kłamstwo, twierdź, że białe jest czarne. Gdy biłeś żonę albo kierowałeś autem napity, mów, że masz sobowtóra albo że policja działa na zlecenie wrogów „dobrej zmiany”.
  Prawdziwy pisowiec nigdy się nie cofa, nie ma żadnych skrupułów, nie istnieje dla niego żadna bariera etyczna, której nie można przekroczyć w obronie swojej sekty. I oczywiście – bezwarunkowo słucha partyjnego kierownictwa!

  • A ty na każdym kroku udowadniasz, że jesteś kawałkiem tkaniny przeznaczonym do konserwacji powierzchni płaskich!

 19. Widzę, że mieć inne zdanie, inny pogląd dzisiaj, to coś niedopuszczalnego. Chyba wszyscy z jednej i drugiej strony dokładnie znają się i chcą podkładać nogę tym innym. Ktoś, z POireszta, darł się na mnie, że mam iść do D. po pieniądze, bo jeszcze mi mało ( ani 500+, ani trzynastej nie pobieram). Sytuacja była zupełnie niepolityczna, pan prowokował, żądny nie wiadomo czego.
  Łatwiej było żyć obok partyjnych, niż teraz pomiędzy gorącymi głowami. Czy wszyscy deklarują się za pis lub po? Czy muszą?

 20. Nikt tyle nie da to Trzaskowski obieca „możecie zachować świadczenia i dostać jeszcze więcej”
  Idę głosować na Trzaskowskiego
  przekonał mnie Rychu i Xxx

 21. Akcja lokalnych towarzyszy ma głęboki sens i drugie dno ! Oczywiście chcieli zabłysnąć i popisać się przed człowiekiem awarią, który ponoć ma zaszczycić Kędzierzyn-Koźle. Ale może być i tak…
  Rafau po wygłoszeniu paru zdań typu „z uśmiechem idziemy jednoczyć nas wszyskich bo jesteśmy różni” spyta lokalnych towarzyszy, czy może coś spieprzyć lub coś trzeba taśmą skleić. A oni chórem odpowiedzą mu: Rafale, nie trzeba nic, Dudę zakleiliśmy twoimi plakatami na amen, na amen. Człowiek awaria tajemniczo się uśmiechnie a lokalni towarzysze POmyślą: Uff, dobrze, że niczego nie dotknął, wstydu nie będzie.

Skomentuj