Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 03:33
Reklama
Reklama
Reklama

Płaszcz męski długi – tylko do eleganckich stylizacji?

Płaszcz męski długi – tylko do eleganckich stylizacji?
Jednorzędowy? Dwurzędowy? Długi wełniany męski płaszcz kojarzy się przede wszystkim ze stylizacjami o wysokim poziomie formalności, eleganckimi i szykownymi. Czy to oznacza, że odzież wierzchnia tego typu jest odpowiednia wyłącznie do takich kreacji? Czy płaszcz męski długi może uświetnić także luźniejsze stylizacje? Do jakich typów sylwetki pasują jednorzędowe, a do jakich dwurzędowe płaszcze męskie? Jak oryginalnie je nosić bez względu na okoliczności?

Płacz męski długi a typy męskiej sylwetki


Należy zacząć od wzrostu. I długości płaszcza, ponieważ długi płaszcz długiemu płaszczowi nierówny! Dlaczego to takie ważne? Ze względu na estetykę. Chodzi o to, że płaszcz męski długi wygląda najlepiej na mężczyźnie, który jest wysoki. Warto więc sprawdzać najpierw jaką długość ma długi płaszcz, by upewnić się, że nie będzie skracał optycznie sylwetki.

Jednakże! Jednakże tego typu odzież wierzchnia sprawdzi się również w przypadku mężczyzn niskich pod warunkiem, że będą pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Wystarczy zaimplementować kilka zasad, które sprawią, że płaszcz męski długi stanie się cudownym elementem garderoby nieskracającym optycznie męskiej sylwetki.

Niscy mężczyźni powinni zdecydować się przede wszystkim na płaszcze w barwach ciemnych – czerń i granat będą więcej niż odpowiednie. Kolejna kwestia to sposób noszenia płaszcza. Niski mężczyzna zyska, gdy go rozepnie. Poły płaszcza otworzą wtedy front sylwetki, poszerzą ją u dołu, zwężając góry. Efektem będzie sylwetka, która niejako „rośnie ku górze”. Z tego efektu optycznego korzystają nie tylko niscy mężczyźni, ale również gwiazdy światowego formatu. Projektanci zaś uwzględniają potrzeby niższych mężczyzn i tworzą odpowiednie dla nich płaszcze, w których wyglądają atrakcyjnie! Warto też do dłuższych płaszczy zakładać obuwie o nieco (nieco!) grubszej podeszwie. Jeden centymetr lub półtora zapewni świetny efekt estetyczny, który jednocześnie nie będzie przesadny.

Sylwetka typu „trapez”


Wysokość sylwetki jest istotna podczas wybierania odpowiedniego modelu płaszcza, nie można jednak zapominać o jej kształcie. Szczęściarzem jest ten mężczyzna, którego sylwetka kształtem przypomina trapez – szerokie ramiona i plecy, wąskie biodra i płaski brzuch. Tutaj nie trzeba długo szukać, by znaleźć odpowiedni model, bo niemal każdy będzie leżał dobrze.

Odwrócony trójkąt


Podobnie jest z sylwetką przypominającą kształtem odwrócony trójkąt. Mężczyzna umięśniony, wysportowany, a jednocześnie szczupły musi jednak uważać, aby nie podkreślać swojej muskulatury zbyt nachalnie, gdyż narazi się na efekt przeciwny od zamierzonego.

Trójkąt


Panowie z sylwetką w kształcie trójkąta, o węższych ramionach i szerszych biodrach, zyskają wręcz na doborze ubrań dłuższych. Płaszcz męski długi do kolan będzie spełniał funkcję odzieży wierzchniej, która optycznie wydłuży sylwetkę, co z pewnością podniesie jej atrakcyjność! Ważne, aby unikać zbyt luźnych płaszczy, a wybierać te, które dobrze przylegają do ciała.

Prostokąt


Panowie z sylwetką w kształcie prostokątnym mają dwa wybory. Jeśli są szczupli, powinni zdecydować się na płaszcz, który podkreśli ich ramiona i optycznie je poszerzy. Warto zainteresować się egzemplarzami z poduszkami wszytymi w okolicy barków. Z kolei mężczyźni bardziej masywni zyskają na kupnie płaszcza z paskiem, który wystarczy nieco ściślej zawiązać, by optycznie zwęzić talię.

Nietrudno zauważyć, przeczytawszy powyższe informacje, że niemal każdy mężczyzna o niemal każdym typie sylwetki może wyglądać korzystnie w długim męskim płaszczu. Może i będzie przy zachowaniu kilku prostych zasad stylizacyjnych, których warto przestrzegać!


Płaszcz męski długi a styl casual, smart casual i business


Nieprawdą jest, że piękne męskie płaszcze wypada nosić wyłącznie do stylizacji wysoce formalnych, niezwykle eleganckich i takich, które zakłada się tylko na specjalne okazje. Wbrew pozorom tego typu odzież jest bardziej uniwersalna niż mogłoby się wydawać. Co to oznacza?

Odzież wierzchnia w postaci długiego męskiego płaszcza z powodzeniem może dopełniać stylizacje casualowe, które tworzą – na przykład – jeansy w połączeniu z designerskimi sneakersami i ciepłym swetrem. Co ze stylem business casual? Stylowe, skórzane buty z cholewką za kostkę, eleganckie spodnie, koszula i sweter o cienkiej fakturze, a do tego długi męski płaszcz to propozycja na elegancką, ale wciąż swobodną stylizację.

Business casual to również ten charakter stylizacji, w której długi męski płaszcz bardzo dobrze prezentuje się na męskiej sylwetce. Biała koszula, chinosy, skórzane pantofle i płaszcz będzie dogodną kreacją na spotkania biznesowe o nieco luźniejszym charakterze czy strojem do pracy biurowej.

Nie wolno oczywiście zapomnieć o tym, że dwurzędowe płaszcze męskie służą raczej komponowaniu kreacji eleganckich, dlatego lepiej je założyć wtedy, gdy sytuacja będzie uroczysta, nie zaś swobodna. Eleganckie stylizacje dobrze wyglądają wtedy, gdy kolor płaszcza jest czarny, szary lub granatowy, bardziej jaskrawe barwy warto zostawić do tworzenia stylizacji o mniejszych stopniu formalności.

Długi płaszcz męski jest wymagającym rodzajem męskiej garderoby. Odpowiednio dobrany i noszony, będzie podkreślał atuty niemal każdego typu męskiej sylwetki. Warto mieć przynajmniej jeden egzemplarz w swojej szafie!

Materiał partnera

2

2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ