Plany na weekend? Warto wybrać się na jarmark świąteczny przed starostwem

0

Na placu Wolności odbędzie się kolejna impreza i to aż dwudniowa: w sobotę i w niedzielę zagości tam jarmark świąteczny połączony z koncertami i innymi atrakcjami.

Jarmark organizuje Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy ze starostwem powiatowym. Na placu rozstawią się stragany z wyrobami rękodzielniczymi i rzemieślniczymi. Z pewnością więc będzie to okazja do kupna nietuzinkowego prezentu, dekoracji świątecznych i tradycyjnych przysmaków. I spotkań pod wielką choinką, która stanęła w niecce fontanny w centralnej części placu.

Oficjalnie impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 14 od występów chóru Cantabile, a następnie chóru Sokoły, Studia Piosenki oraz Zespołu Pieśni i Tańca Komorno, który zaprezentuje kozielską biesiadę z kolędą. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Castle Dreams wykonujący muzykę z pogranicza rocka i folku.

W niedzielę dużo na scenie będzie działo się już od godz. 12. Wystąpi chór Echo Kresów, Dominik Rossa oraz Zespół Pieśni i Tańca Komes. O godz. 16.30 lekcję śpiewania kolęd poprowadzi Michał Kacperczyk.

Druga edycja jarmarku odbędzie się 19 i 20 grudnia na Rynku w Koźlu.

Jarmark 2015

Skomentuj