Plaga kradzieży rowerów w Kędzierzynie-Koźlu. Policja radzi, jak zabezpieczyć się przed złodziejami

13

Policjanci w Kędzierzynie-Koźlu przyjmują kolejne zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Funkcjonariusze informują, jak można ustrzec się przed potencjalną kradzieżą.

Policjanci od początku roku zostali poinformowani o kradzieży siedmiu rowerów, szczególnie w ostatnich dniach złodzieje dali się we znaki mieszkańcom. Najczęściej łupem padają niezabezpieczone jednoślady, bądź te przypięte słabymi zapięciami. Złodziej, widząc dwa rowery, z których jeden zabezpieczony jest cienką linką, a drugi zabezpieczeniem trudnym do pokonania, za cel wybierze z pewnością ten pierwszy.

Nie ułatwiajmy złodziejom życia i wyposażmy swoje jednoślady w solidne i trudne do usunięcia w krótkim czasie zabezpieczenia. Utracone jednoślady pozostawione były najczęściej w piwnicach oraz w miejscach publicznych. Kilkukrotnie włamano się do pomieszczeń piwnicznych.

By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z utratą roweru, pamiętajmy o podstawowych zasadach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą:

Przede wszystkim nie za samo koło, gdyż jego zdjęcie zajmuje tylko kilka – kilkanaście sekund. Najlepiej przypiąć rower jednym zapięciem za koło i ramę jednocześnie. Ponadto pamiętaj, że na nic się zda solidne zabezpieczenie, jeżeli przypniesz swój pojazd do słabo zamocowanych elementów, które po kilku szarpnięciach, bez trudu dają się wyjąć z podłoża, czy ściany budynku. Pamiętaj także, że łupem sprawców padają nie tylko rowery ale także ich osprzęt, jak na przykład liczniki, pompki czy zawieszone torby.
Jednoślad najlepiej pozostawić w miejscu, gdzie chodzi dużo ludzi, nie zapominając przy tym o zastosowaniu solidnych zabezpieczeń. Dobre miejsca to centrum, okolice budynków użyteczności publicznej oraz teren, gdzie umieszczone są kamery monitoringu. Natomiast pozostawienie roweru w ciemnym zaułku daje złodziejowi więcej czasu i możliwości na działanie nawet wtedy, gdy rower jest solidnie przypięty.
Kiedy widzimy, że przy rowerze kręci się ktoś nieznajomy przyjrzyjmy się mu, zapytajmy w jakiej sprawie i do kogo przyszedł. Jeśli jest to ktoś kto ma złe zamiary, dzięki naszemu zainteresowaniu straci swoją anonimowość i prawdopodobnie zrezygnuje z zamiaru kradzieży.

13 KOMENTARZE

 1. Polacy to naród złodziei, teraz na zachodzie trudniej kraść bo kwarantanna więc Polak okrada Polaka, tak jak PiS okrada Polaka. A ponad 30% Polaków chciało PiS, lubią być okradani. PiS kradnie i się dzieli. PO nie kradło i też nie miało czym dzielić, słyszałem dziś w Wiadomościach TV KAŁ jak Rostowski mówił, że pieniędzy PO prostu nie ma…

  • Miro, taki bystrzejszy Mirosław w porównaniu do Rycha, takiego niezbyt ogarniętego Ryszarda

   Ja słyszałem w antypolskiej pseudostacji tvnPO24 JAD, czyli same kłamstwa całą dobę, że sadzisz pierdy platpampersie.

    • Kretyna to sobie wśród kumpli z piaskownicy znajdź cymbale. tvnPO24 JAD to nazwa antypolskiej pseudostacji fraglesie, bo sączą jadem i kąsają 6 rok. Ocknij się z letargu, bo ci puszczę trzmiela w nozdrza to cię ocuci klaunie.

  • Oni wszyscy kradną od 30 lat. A wśród Polaków to nie wszyscy to złodzieje chociaż społeczeństwo bardzo schamiało. A ha twierdzisz że ; A ponad 30% Polaków chciało PiS… TY wierzysz że 30 % bo to nie prawda. Każde tego typu obliczanie jest z tzw. sufitu. Nigdy nie spytają 100 % społeczeństwa bo to a wykonalne. A w tym są niemowlęta, dzieci i młodzież do lat 18. Także wszelkie sondaże to popelina.

   • Aha, bo kto nie z nami ten jest przeciwko nam? To że krytykuję PIS, to nie znaczy że jestem zaślepionym wielbicielem PO. Z drugiej strony jak czytam twoje wypociny to mam wrażenie że w tym ptasim móżdżku już dawno wywaliło bezpieczniki.

    • Ty nawet ptasiego móżdżku nie masz, tylko samo miejsce na móżdzek, jak się czyta te twoje dyrdymały. I jeszcze od pisania tych głupot węzły ci się porobiły na zwojach mózgowych. Zabawny jesteś grzybiarzu.

     • Dziękuję za komplement Maślaku, poczucie humoru to ważna cecha.

 2. O co się kłócicie? Artykuł jest o kradzieżach rowerów, proponuję aby nasza kochana policja ruszyła dupska zza biurek przejechała się po melinach i zaraz rowery się znajdą, a nie tylko mandaty za brak maseczek, rozganianie demonstracji czy akcja prędkość, patrzcie na swoje działania, nic dla ludzi a wszystko dla kasy chyba nie tak powinno być i jeszcze mondre rady, kiedyś robiliście akcje znakowania rowerów i było pięknie.

 3. Dokładnie,polityka podzieliła społeczeństwo,ludziska,my jesteśmy normalni tylko TVN i TVP robią z nas idiotów,nie dajmy się manipulować.

Skomentuj