Plac zabawy przy ulicy Lompy został wysprzątany, ale na razie nie można z niego korzystać

4

Po wczorajszej interwencji naszego portalu urząd miasta zlecił uprzątnięcie placu zabaw przy ulicy Lompy. Okazało się też, że choć z placu od kilku tygodni korzystają mieszkańcy okolicznych bloków, to formalnie jest on jeszcze terenem budowy.

O problemie z bałaganem na placu zabaw informowaliśmy wczoraj: Nowy plac zabaw tonie w śmieciach. Interwencja czytelników

Skontaktowaliśmy się z wydziałem ochrony środowiska i rolnictwa w magistracie, który jeszcze tego samego dnia zajął się problemem. Przy okazji wyszło jednak na jaw, że formalnie teren nie został jeszcze oddany do użytku.

– Roboty nie zostały odebrane. Ciągle wychodzą na jaw usterki, a wykonawca mimo wielu upomnień z naszej strony jak do tej pory nie zajął się ich usunięciem. W międzyczasie ktoś uszkodził wejście na plac zabaw i mieszkańcy już z niego korzystają. Zabezpieczenie terenu również leży po stronie wykonawcy – mówi Kamila Bieńkowska, kierownik wydziału inwestycji, remontów i eksploatacji w urzędzie miasta.

Wśród wskazanych przez urzędników niedoróbek znajdują się m.in. problemy z ogrodzeniem oraz zły sposób rozłożenia mat, które zarosły już trawą.

Inwestycja powstała dzięki środkom z dwóch ostatnich edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Śródmieścia zdecydowali o przeznaczeniu na budowę placu kwoty blisko pół miliona złotych.

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Ten Plac zabaw to jakś bubel dzieci bawiące się tam wychodzą z placu brudne. Brak trawy, podłoze składa się z brudnej ziemi koloru czarnego lub popielatego, piaskownica mała dla 4-5 dzieci. W drugim etapie budowy placu miało byc zrobione uzupełnienie placu dabaw o kupno urządzenia typu SkyLab, Stworzenie siłowni na 5 stanowisk, oraz toru dla rolek i rowerków.
    2 lata głosowali mieszkańcy na ten plac niestety brak jakiego kolwiek dozoru pozwolił na stworzenie „pseudo” placu dla dzieci.

Skomentuj