Plac zabaw na osiedlu Kuźniczka nareszcie doczeka się remontu. Będzie nowocześnie i bezpiecznie

4

Jedyny plac zabaw na osiedlu Kuźniczka od lat pozostawia wiele do życzenia. Zardzewiałe urządzenia, skromne wyposażenie i asfaltowe boisko. Już niedługo jednak to miejsce zupełnie się zmieni.

Plac zabaw na osiedlu Kuźniczka daleki był od wymarzonego miejsca na dziecięce szaleństwa. Mało atrakcyjne urządzenia, boisko pozostawiające wiele do życzenia i imprezująca tam młodzież, którą w tym miejscu można spotkać częściej niż dzieci. Nic w tym dziwnego, plac jest ukryty w gąszczu roślin, bez oświetlenia i monitoringu.

Już niedługo wszystko się zmieni. Pojawią się nowoczesne urządzenia dla najmłodszych, bezpieczne boisko, uporządkowana zieleń, a wszystko będzie dobrze doświetlone i monitorowane. Ta kwestia jest szczególnie ważna ze względu na bezpieczeństwo. Osiedlowy plac zabaw jest zaznaczony na mapie zagrożeń.

Już za kilka tygodni pojawi się pierwsza atrakcja, jakim jest duże urządzenie do zabawy. Poza ślizgawkami, torami przeszkód, ściankami wspinaczkowymi w planach jest także tyrolka.

To jednak nie koniec zmian, bo urząd miasta przygotowuje się do sporządzenia dokumentacji, która pozwoli zaplanować kolejne etapy modernizacji tego miejsca. Projekt będzie przewidywał wyszczególnienie stref: sportowej, fitness i przeznaczonej dla maluchów. Nowy układ nie tylko poprawi estetykę placu, ale także jego funkcjonalność i pozwoli na organizację festynów osiedlowych. Chcemy tam wymienić urządzenia, zmodernizować istniejące boisko, poprawić jakość ogrodzenia. Zakładam, że w tym roku pojawią się choć w części efekty tych prac. Musimy jeszcze wykonać dokumentację i zorganizować postępowanie przetargowe. Zależy nam, aby wymienić nawierzchnię na boisku, zrobić taką, która będzie bezpieczna dla dzieci. W planach jest również monitoring – mówi zastępca prezydenta Artur Maruszczak.

Remont placu zabaw zostanie przeprowadzony dzięki inicjatywie rady osiedla, która już od dłuższego czasu zabiegała w urzędzie miasta o ujęcie inwestycji w planach budżetu gminy.

Po negocjacjach z urzędem miasta osiedlowy plac zabaw został ujęty w tegorocznym budżecie finansowym. Dzięki temu zostaną dokonane większego kalibru zmiany podnoszące jakość placu zabaw oraz bezpieczeństwo najmłodszych. Dokonane zostaną zarówno wymiany starych urządzeń na nowe, remont boiska, wydzielenie stref dla dzieci i starszych. Najbardziej cieszy nas, że wreszcie zostanie zamontowany monitoring oraz oświetlenie. Nasz plac na chwilę obecną dla niektórych osób stał się miejscem spotkań nie mających nic wspólnego z zabawą czy rekreacją – mówi Ewa Stogniew, przewodnicząca rady osiedla Kuźniczka, radna rady miasta .

4 KOMENTARZE

  1. A co z kozielskimi plantami ? Pozostałość ławek po ich dewastacji straszy, pustka bez roślin i nowych nasadzeń i ten nieszczęsny plac zabaw ale tylko dla rozrabiającej młodzieży z napojem wyskokowym w ręku bo dzieci mogły by se krzywdę zrobić.

  2. Proponuję założenie monitoringu na placu zabaw w Cisowej bo tam wieczorami to też imprezownia młodzieży i nic więcej… A po imprezach pełno szkła w piasku którym to bawią się dzieci…

Skomentuj