Plac zabaw dla psów wreszcie ma zostać oddany do użytku

1

Wiosenna aura zachęca do spacerów z czworonogami. Niedawno na terenie za halą „Manhatan” powstał plac zabaw dla psów. Sęk w tym, że od wielu tygodni wejście na jego teren jest zamknięte.

Na problem zwrócili uwagę nasi czytelnicy, którzy chcieli wyprowadzić swoje czworonogi na pierwszy w mieście plac zabaw dla psów. Ten jest jednak zamknięty. Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta, aby zapytać o przyczynę takiego stanu rzeczy.

– Na dniach plac zostanie otwarty i oddany do użytku mieszkańcom. Zasialiśmy na nim trawę, która słabo się jednak przyjęła, a chcieliśmy poczekać, by miejsce to zazieleniło się. Wobec wielu sygnałów od naszych mieszkańców postanowiliśmy nie czekać dłużej – mówi Gabriela Helbin Golasz, kierownik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w urzędzie miasta.

Budowa placu zabaw dla psów została ukończona w grudniu. Koszt inwestycji wyniósł 112 tysięcy złotych. Na miejscu znajdują się urządzenia zabawowe, m.in. tor przeszkód i równoważnia, toaleta dla czworonogów oraz ławki dla ich właścicieli. Cały teren jest ogrodzony, a podwójna bramka na plac ma uniemożliwić psom samodzielne opuszczenie miejsca.

1 KOMENTARZ

  1. Rany taki wspaniały ten plac zabaw tylko nie wiem czy mój pies się tam zmieści… To raczej dla szczurów zostało postawione żałosne i tyle w temacie!!!

Skomentuj