Plac zabaw dla psów już gotowy. Zobacz, jak wygląda pierwsze takie miejsce w mieście. ZDJĘCIA

20

Właścicielom czworonogów przybędzie kolejne miejsce, do którego będą mogli udać się ze swoimi pupilami. Trwają ostatnie prace pielęgnacyjne na nowym placu zabaw dla psów, znajdującym się za halą „Manhatan” na os. Śródmieście.

Wykonawca zamontował już na nim urządzenia zabawowe jak np. tor przeszkód czy równoważnia oraz ławeczki, na których będą mogli usiąść właściciele czworonogów. Nie zabrakło również psiej toalety, cały teren został ogrodzony, a podwójne bramki wejściowe mają uniemożliwić psom samodzielne opuszczenie placu.

Za utrzymanie porządku i czystości na placu zabaw będzie odpowiadał wydział ochrony środowiska i rolnictwa. Całkowity koszt budowy wyniósł około 112 tys. złotych.

Źródło: Urząd Miasta

20 KOMENTARZE

 1. Zobaczymy czy w ogóle będzie ta inwestycja wykorzystywana przez psy, czy też może przez wandali którzy się będą dobrze bawili w tym miejscu popijając browary. Swoją drogą kwota tej inwestycji robi duże wrażenie, płot kilka ławek, kosz na śmieci, pochylnia i trochę rurek, a 112 tys zł. !? ….

 2. szczerze mówiąc to nie wiem dla kogo jest ten plac…
  posiadam owczarka niemieckiego, który uwielbia takie zabawy, ale tu… nawet porządnego rozbiegu nie weźmie…
  znowu pieniądze w błoto

 3. 112 tys.za co? Gdzie można uzyskać wgląd do papierów, na co poszło tyle kasy? Czy w naszym mieście brakowało już tylko takiej inwestycji?

 4. A placu zabaw dzieci nie maja z osiedla za halą….musza na miasto isc…Osiedle Kuzniczka ma piekny plac zabaw a tu dla psow zrobili!!Tam czasem strach przechodzic bo pelno meliny….na pniakach siedzi..teraz to przynajmniej beda mieli na czym usiasc…Wspanialy pomysl…Jeszcze zadaszanie jakies…bo lato przyjdzie to goraco…a deszcz to menel zmoknie….Wstyd …a dzieci musza sie na ulicach bawic!!!Albo dorosli musza kupic cos na posesje…przeciez sie przyjelo ze w domkach same pogacze mieszkają!!!I musza sami dbac o plac!!!Takie piekne miejsce I dla psow!!!!!!

  • W naszym grodzie i menel, i pies mają priorytet. Bar pod kleszczem na Piastach to nierozwiązana od lat gloryfikacja menelstwa. Plac zabaw dla psów zamiast dla dzieci to przejaw wyprzedzania epoki i innych zacofanych polskich miast bez takich wspaniałych udogodnień. Och jaki to wspaniały plac zabaw, och jaki wspaniały.

  • Marzena.Czy Ty się jąkasz, ze co chwilę te trzy kropy wstawiasz?
   Plac zabaw dla psów?
   Bardzo dobry pomysł.Może wówczas psy nie będą załatwiać się do piaskownic które mają służyć dzieciom.

   • do piaskownic załatwiaja się psy prymitywnych właścicieli. Myślę, że niewiele Cię od nich różni. Może tylko nie liżesz się po jajkach.

    • No właśnie.Nie chciałem pisać tak otwarcie,jak Ty to czynisz.Ale to Twój piesek był widoczny w piaskownicy.Czyżby aż dokładnie przejął cechy właściciela.

 5. Tak pies bedzie przecinał wstęge z Abakus….!!!!! Nie nie jąkam się a Ty jestes pustym człowiekiem skoro wysmiewasz sie z kogos kto sie jąka…idz poszalej na placu zabaw,poskacz przez przeszkody…moze Ci w mózgu sie poukłada od tego skakania..Pusty człowieku

  • Jąkanie.Ludzka rzecz i bynajmniej ja się z tej przypadłości nie wyśmiewam.Tylko zastanawiam się czy Ty się nie jąkasz w związku z tymi trzema kropami po każdych kilku słowach które napiszesz.Jeśli tak, to jest to ciekawy przypadek połączenia wady wymowy, z wadą pisania.

 6. … – wielokropek jest zastosowany po to, aby zmusić odbiorcę do samodzielnego myślenia, do refleksji oraz pobudzić wyobraźnię odbiorcy … tak mnie uczono czterdziesci lat temu w szkole….ale dla wielu ludzi to za trudne

  • Marzena, Tobie wielokropek zastępuje pozostałe znaki interpunkcyjne. Ba, gdyby to był wielokropek, ale w Twoim wydaniu jest to czterokropek, pięciokropek, nawet dwukropek zapisany jednak poziomo! Jeśli tak się uczyłaś czterdzieści lat temu, to robiłaś to źle.
   Zapamiętaj, wielokropek składa się z trzech i tylko trzech kropek. I nie przesadzaj z jego stosowaniem, bo to jest niezgodne z zasadami interpunkcji a dla ludzi znających język polski taki tekst wygląda śmiesznie.

  • Myślę, Marzeniuniu, że zbyt dużo refleksji pragniesz wywołać tym wielokropkiem.
   Nie wystarczy zastosować odpowiedni dobór słów?
   Czy w tej szkole, którą miałaś zaszczyt ukończyć, ograniczali wam dostęp do nich?

 7. Na taki plac czekałam długo, ale „właścicielka czworonoga” ma rację. Nie jet to plac dla dużych psów, tylko dla maluszków, którym czasami wystarczy pobiegać naokoło stołu w domu. Duży pies się nie rozpędzi. Dodatkowo plac jest pokryty ziemią, czy piaskiem zamiast chociażby trawą. Z wizyty na tym placu duży pies wróci utytłany i poobijany. Strata kasy.

Skomentuj