PKO BP wystawił na sprzedaż budynek kozielskiego oddziału. Bank szuka nowej siedziby w Koźlu

2

Siedziba kozielskiego oddziału banku PKO BP została wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza za nieruchomość wynosi milion złotych netto. 

Miesiąc temu informowaliśmy o zbliżającym się zamknięciu placówki ING Banku Śląskiego przy ulicy Piastowskiej (czytaj: ING Bank Śląski niebawem zniknie z Koźla. Klienci będą musieli jeździć do Kędzierzyna). W najbliższym czasie zmiany dotkną również PKO BP. Bank przymierza się do sprzedaży kamienicy przy ulicy Ignacego Łukasiewicza 5. Oczekiwana cena za nieruchomość wynosi milion złotych netto.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami banku, aby zapytać o dalsze losy oddziału nr 2 (oddział nr 1 mieści się w Kędzierzynie, przy ulicy Grunwaldzkiej – red.). Jego funkcjonowanie jest niezagrożone. Po ewentualnej sprzedaży nieruchomości przy ulicy Łukasiewicza, nowa siedziba oddziału nr 2 ma zostać usytuowana w Koźlu. Co ważne, klienci banku przez cały czas mają zachować dostęp do wszystkich usług.

– Oddział 2 w Kędzierzynie-Koźlu, który obecnie funkcjonuje przy ul. Ignacego Łukasiewicza 5, planowany jest do przeniesienia na 2021 rok. Obecnie trwają poszukiwania nowej, dogodnej lokalizacji w Kędzierzynie–Koźlu. PKO Bank Polski na przestrzeni ostatnich kilku lat systematycznie modernizuje sieć oddziałów własnych, przenosi placówki do nowych atrakcyjnych biznesowo lokalizacji, unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, ale również otwiera nowe placówki. Strategia Banku zakłada m.in. optymalizację powierzchni oddziałów i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb klientów, którzy w coraz większym stopniu korzystają z alternatywnych form kontaktu z nami np. przez Internet, Contact Center – poinformowała nas Iwona Radomska z departamentu komunikacji korporacyjnej banku.

2 KOMENTARZE

Skomentuj