Pisarze znów zjechali do Kędzierzyna-Koźla. Ruszyły drugie Targi Książki nad Odrą. ZDJĘCIA

0

Kędzierzyn-Koźle po raz drugi jestem gospodarzem Targów Książki nad Odrą. Dziś i jutro miłośnicy książek i czytania mają okazję spotkać się ze znanymi autorami, wzbogacić swoją bibliotekę o ciekawe pozycje oraz po prostu miło spędzić czas.

Uroczystego otwarcia imprezy na kozielskim Rynku dokonali prezydent Sabina Nowosielska, wiceprezydent Wojciech Jagiełło oraz dyrektor Miejskie Biblioteki Publicznej Izabela Migocz.

– W ubiegłym roku targi odbyły się po raz pierwszy, a ich organizacja okazała się sukcesem. Dlatego cieszę się, że mamy ich kolejną edycję i zapewniam, że targi będą odbywały się cyklicznie – mówiła prezydent Sabina Nowielska. – Dziękuję organizatorom, pani Izabeli Migocz, która włożyła bardzo dużo pracy w organizację wydarzenia – dodała.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej wskazywała, że impreza nie odbyłaby się na tak szeroką skalę, gdyby nie wsparcie partnerów i mecenatów targów.

Pierwszym wydarzeniem tegorocznych targów były warsztaty dla młodziezy, które poprowadził Jarosław Makowski. Tegoroczną nowością jest akcja „Płynne czytanie” objęta mecenatem Grupy Azoty ZAK, podczas której mieszkańcy mają okazję popłynąć statkiem ze znanymi autorami. Przez cały czas trwania targów na kozielskim Rynku od godziny 10 do 19 dostępne są stoiska wystawców.

Skomentuj