Piraci drogowi na celowniku kędzierzyńskiej drogówki. W pierwszym kwartale prawie 5000 kontroli

4

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki każdego dnia wyjeżdżają na drogi naszego powiatu, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tylko w pierwszym kwartale tego roku mundurowi przeprowadzili blisko 5 000 kontroli. Podczas nich ujawnili m.in. nietrzeźwych kierowców oraz osoby które nie posiadały uprawnień do kierowania. Mundurowi odzyskali także kradziony pojazd i zatrzymali osoby poszukiwane.

W 2020 roku na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do 24 wypadków drogowych, w wyniku których 5 osób straciło życie, a kolejnych 21 zostało rannych. Główną przyczyną tych zdarzeń była nadmierna lub niedopasowana do warunków jazdy prędkość, brawura oraz niestosowanie się do przepisów i znaków drogowych.

Aby przeciwdziałać takim niebezpiecznym zachowaniom oraz ograniczyć liczbę wypadków, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki każdego dnia wyjeżdżają na drogi, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze m.in. eliminują z ruchu nietrzeźwych kierowców, zatrzymują prawa jazdy osobom, które poruszają się z nadmierną prędkością albo dopuszczają się na drodze niebezpiecznych zachowań. Ujawniają  osoby, które prowadzą pojazd mimo tego, że nie mają do tego uprawnień. Wyciągają także konsekwencje prawne wobec użytkowników dróg, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m.in. takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku funkcjonariusze przeprowadzili blisko 5000 kontroli drogowych oraz ujawnili 2149 wykroczeń. Ponad połowa z nich związana była z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali  prawo jazdy 33 osobom, które w obszarze zabudowanym przekroczyły prędkość o ponad 50km/h, a także wyeliminowali z ruchu 45 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Ponadto podczas 34 kontroli funkcjonariusze ujawnili osoby, które prowadziły pojazd pomimo, że nie posiadały do tego uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali również 259 dowodów rejestracyjnych, z czego w 140 przypadkach pojazdy miały niewłaściwy stan techniczny, a w 119 nie posiadały aktualnych badań technicznych.

Policjanci w trakcie prowadzonych kontroli drogowych zatrzymali także 2 osoby poszukiwane oraz odzyskali kradziony pojazd.

4 KOMENTARZE

  1. Komendant karze podkomendni muszą wykonać, w końcu statystyki muszą ładnie wyglądać. Do tego rządzący potrzebują kasy na swe fanaberie rzekomo pro rodzinni (500 plus, 13 i 14 emerytura czy emerytura dla rodzącej 4 dzieci). Jak tego nie zapewnią to wyborów nie wygrają a grunt się już im pali. Czas ich wydalić za sceny politycznej tych sprzedawczyków (1,5 ml dawek szczepionki na Ukrainę czy tania siła robocza ze wschodu) to o czymś świadczy. Ja jestem wierny tylko PPPP – Polska Partia Przyjaciół Piwa

  2. Takie kontrole to jest zwykłe pitu, pitu.😕 Właśnie w Danii wprowadzono ustawę o przepadku „narzędzia przestępstwa” za jazdę po pijaku lub nadmierną prędkość👍 👍👍👍 Samochód przepada – NAWET – jeżeli jest pożyczony. Pierwszym autkiem jaki skonfiskowano pijanemu kierowcy było Porsche – POŻYCZONE😀😂
    A u nas OD ZAWSZE – ble, ble, ble i pitu, pitu😕

Skomentuj