Piotr Semak, pełnomocnik PiS w Kędzierzynie-Koźlu, dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu

0

Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu ma nowego dyrektora – został nim związany z Kędzierzynem-Koźlem Piotr Semak.

W ostatnim czasie pełniącym obowiązki dyrektora oddziału był Mirosław Borzym, przed laty prezydent Kędzierzyna-Koźla i były szef opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Borzym funkcję pełnił zaledwie od grudnia zeszłego roku, gdy zastąpił Andrzeja Butrę, niegdyś wiceministra rolnictwa w rządzie PO-PSL. Powołanie Semaka nastąpiło 7 stycznia.

W zeszłym roku Piotr Semak został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu, zastępując w tej funkcji Roberta Młodzińskiego. W ostatnich wyborach samorządowych bez powodzenia starał się o mandat radnego sejmiku województwa. Do PiS należy od 2001 roku.

Jak czytamy w notce biograficznej Piotra Semaka, ma 49 lat i wykształcenie wyższe administracyjne, rolnicze. Jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości. W przeszłości pracował m.in. w urzędzie wojewódzkim na stanowisku dyrektora oraz szefa gabinetu wojewody, a także w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu jako dyrektor oddziału terenowego.

Z perspektywy Kędzierzyna-Koźla powołanie Semaka ma znaczenie także ze względu na zamiar przejęcia przez gminę nieruchomości będących we władaniu Agencji na kozielskiej wyspie, gdzie powstać mają tereny rekreacyjno-sportowe.

Skomentuj