[PILNE] Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 45. Przejazd kolejowy w Wiekszycach zamknięty

3
Rogatki w Większycach często były uszkodzone. W końcu kolej wzięła się za ich remont

Dziś o godzinie 13 drogowcy zamknęli przejazd kolejowy w ciągu drogi krajowej nr 45 w Większycach. Kierowcy podróżujący do Opola muszą się liczyć z objazdami.

Jak informuje Michał Wandrasz z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamknięcie drogi ma związek z prowadzonymi przez kolej remontami. Planowo droga miała zostać zamknięta już o godzinie 8 rano, jednak wykonawca prac nie zdążył z ustawieniem oznakowania. Przejazd zamknięto o godzinie 13. Jak tłumaczy Michał Wandrasz z opolskiego oddziału GDDKiA, to po stronie kolei leżało przekazanie informacji o zamknięciu drogi i wyznaczeniu objazdów.

Wyznaczono dwa obzjazdy. Samochody o wadze poniżej 3,5 ton mogą objechać przejazd kierując się w Komornie w prawo i dalej do Większyc. Większe problemy będą mieli kierowcy ciężych pojazdów, dla których wyznaczono objazd przez Krapkowice i Głogówek. Szczegóły na mapce:

trasa objazdu_Większyce

3 KOMENTARZE

  1. a ci którzy wyznaczali objazd dla osobówek, to mogli równie dobrze zrobić objazd polami.. Przecież ta droga to jakaś masakra, mój samochód wygląda jak po offroadzie. Naprawdę szkoda samochodów, lakieru pocharatanego krzakami a w deszczu to ta droga nawet bezpieczna nie jest..

  2. witam, proszę o potwierdzenie opini dotyczącej objazdu – czy nawierzchnia jest tam w opłakanym stanie że lepiej jechać do Raciborza inna trasą ? z góry dzięki za info

Skomentuj