Piłkarze rywalizowali na hali w Cisku. Czwarta edycja turnieju im. Waltera Oleksa. FOTOREPORTAŻ

0

Osiem zespołów rywalizowało w czwartym turnieju piłkarskim imienia Waltera Oleksa. Na parkiecie w Cisku najlepiej zaprezentowali się czwartoligowcy z Większyc, którzy w finale pokonali LKS Ujazd 3:1.

W czwartej edycji turnieju poświęconego pamięci długoletniego prezesa Victorii Cisek Waltera Oleksa wzięło udział osiem drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Po losowaniu okazało się, że wszystkie trzy ekipy z poziomu czwartej ligi trafiły do grupy A. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a awans do fazy pucharowej wywalczyły ekipy Po-Ra-Wia Większyce i Chemika Kędzierzyn-Koźle. W grupie B najkorzystniej zaprezentowały się ekipy LKS Ujazd oraz Victorii Cisek, które uzupełniły grono półfinalistów.

W pierwszym spotkaniu decydującym o awansie do finału Po-Ra-Wie ograło miejscową Victorię 3:1. W drugim półfinale LKS Ujazd pokonał Chemika 2:1. Kędzierzynianie otrząsnęli się po porażce i w meczu o trzecie miejsce pewnie pokonali gospodarzy aż 6:0. Finał padł łupem graczy z Większyc, którzy wygrali z Ujazdem 3:1 i zgarnęli trofeum.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Beniamin Glinka z Piasta Strzelce Opolskie, najlepszym bramkarzem wybrano Wojciecha Stefanidesa z Victorii Cisek, a królem strzelców został Kamil Łatkowski z Chemika, który w pięciu spotkaniach zanotował aż osiem trafień.

Wyniki meczów:

Grupa A: Piast Strzelce Opolskie – KS Twardawa 2:1, Po-Ra-Wie Większyce – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:0, Piast – Po-Ra-Wie 1:1, Chemik – Twardawa 9:1, Twardawa – Po-Ra-Wie 2:3, Piast – Chemik 0:1.

Grupa B: Victoria Cisek – Victoria Łany 0:0, LKS Ujazd – Śląsk Reńska Wieś 4:1, Cisek – Ujazd 1:1, Łany – Reńska Wieś 3:0, Cisek – Reńska Wieś 3:0, Ujazd – Łany 2:1.

Mecz o 7. miejsce: KS Twardawa – Śląsk Reńska Wieś 5:1.

Mecz o 5. miejsce: Piast Strzelce Opolskie – Victoria Łany 6:1.

Półfinały: Po-Ra-Wie Większyce – Victoria Cisek 3:1, Chemik Kędzierzyn-Koźle – LKS Ujazd 1:2.

Mecz o 3. miejsce: Victoria Cisek – Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:6.

Finał: Po-Ra-Wie Większyce – LKS Ujazd 3:1.

Skomentuj