Piłkarki „Dziewiątki” idą jak burza! Młode kędzierzynianki powalczą o miano najlepszych w województwie

0
Zwycięska ekipa PSP nr 9 z mistrzostw powiatu.

Reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 zawalczą o tytuł najlepszych piłkarek w województwie. Zespół trenera Krzysztofa Hańczy najpierw zwyciężył w mistrzostwach powiatu, aby kilka dni później powtórzyć wyczyn w półfinale wojewódzkim.

Podczas mistrzostw powiatu reprezentantki „Dziewiątki” zwyciężyły we wszystkich trzech rozegranych spotkaniach, pokonując kolejno 3:1 PSP Gościecin, 2:1 PSP Łany i 4:0 PSP19 Kędzierzyn-Koźle dzięki czemu zdobyły tytuł mistrzyń powiatu i wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrano w Namysłowie.

W półfinale wojewódzkim z powodu chorób i pandemii, kędzierzynianki wystąpiły w mocno okrojonym składzie, ale nie zamierzały składać broni. I tym razem młode piłkarki z „Dziewiątki” przeszły przez turniej jak burza, pokonując kolejno rówieśniczki z Głogówka 11:0, Kamienia Śląskiego 5:0, aby w meczu decydującym o awansie do finału zmierzyć się z gospodyniami z Namysłowa.

Do przerwy spotkanie miało wyrównany przebieg. Kędzierzynianki trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, ale za każdym razem rywalki zdołały odpowiedzieć na ich gole. Po przerwie nasz upór poskutkował wywalczeniem rzutu karnego, którego skutecznie wykonała nasza kapitan – Wiktoria Przymuszała (najlepsza strzelczyni z 11 bramkami i zawodniczka turnieju). Następnie dołożyliśmy jeszcze kilka goli i mecz zakończył się wynikiem 7-3.

Ekipa z „Dziewiątki” wywalczyła pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego, który rozegrany ma zostać 1.12 w Kędzierzynie-Koźlu. Skład PSP 9 na półfinał wojewódzki: Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Marta Orzechowska, Lena Zabrocka, Antonina Jaremko. Trener Krzysztof Hańcza.

Skład PSP 9 w mistrzostwach powiatu: Lena Kużaj, Wiktoria Przymuszała, Anna Merta, Marta Orzechowska, Lena Zabrocka, Magdalena Kućak, Antonina Jaremko, Milena Hańcza, Karolina Breitkopf, Lena Bębas. Trener Krzysztof Hańcza.

Skomentuj