Pilates na reformerze! Nowy sprzęt w Centrum Zdrowia INFINITI

0

W ofercie klubów coraz częściej spotykamy się zajęciami pilatesu oraz różnymi odmianami zajęć mentalnych w tym m.in. treningów z użyciem rozmaitego sprzętu. Jednym z takich urządzeń jest właśnie reformer znany także jako łóżko pilatesowe. Od niedawna reformery można przetestować w INFINITI.

Czym jest reformer do pilatesu?

Budowa reformera jest bardzo prosta. To maszyna, która wyglądem przypomina leżankę, a na nią składa się rama, ruchoma platforma oraz dodatkowo sprężyny lub liny z ciężarkami. Sprężyny i liny pozwalają na ustawienie odpowiedniego oporu urządzenia, dzięki czemu reformer może zostać prawidłowo dopasowany do wymiarów ciała ćwiczącego.

Ponadto reformer składa się z poręczy, podgłówka i zaramienników, które z kolei odpowiadają za zachowanie poprawnej postawy ciała podczas pracy.

Wszechstronność reformerów pozwala na wykonywanie licznych kombinacji pilatesowych ćwiczeń, a co za tym idzie – brak nudy i monotonności, ponieważ każdy trening może być inny.

Efekty, które daje pilates na maszynach

Reformer jest uznawany za najbardziej efektywny sprzęt, wykorzystywany podczas ćwiczeń pilatesowych. Dlaczego? Dzięki odpowiedniemu ułożeniu ciała, a także możliwości dopasowania intensywności treningu do kondycji i zdolności ćwiczącego.

Ćwiczenia wykonywane przy użyciu reformera są dużo bezpieczniejsze niż te robione na macie. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie to stabilizuje ciało ćwiczącego – dba o jego symetryczne i prawidłowe ułożenie w czasie treningu.

Pilates na reformerze poprawia ruchomość stawów oraz kręgosłupa. Zwiększa siłę mięśni głębokich, elastyczność, koordynację i równowagę. Kształtuje mięśnie w celu uzyskania dłuższego, szczuplejszego wyglądu, a na efekt tych ćwiczeń nie trzeba czekać długo!

Czy Pilates na reformerze jest właśnie dla Ciebie?

Tak! Pilates na reformerach jest bezpiecznym treningiem, który każdy może wykonywać.

W INFINITI stworzyliśmy przestrzeń, w której zadbasz o swoje ciało z pomocą profesjonalnych sprzętów. Prowadzimy treningi indywidualne lub w parach, dzięki czemu maksymalnie skupiamy się na każdym ćwiczącym – jego potrzebach, problemach oraz celach jakie chce osiągnąć podczas treningów.

Nasze wykwalifikowane trenerki – Ania Duma, Patrycja Kowalczyk oraz Ania Kuśnierz-Pierz, pomogą Ci na nowo odkryć możliwości swojego ciała.

Zobacz jak wyglądają zajęcia na reformerach:

https://www.facebook.com/fitness.club.INFINITI/videos/1888390661530620

Swój pierwszy trening pilates na reformerze możesz umówić w recepcji INFINITI osobiście lub pod numerem telefonu: +48 884848808.

Masz więcej pytań? Czekamy na Ciebie w INFINITI.

INFINITI Fitness Club
Al. Jana Pawła II 58, Kędzierzyn-Koźle

Strona: https://infiniti-fit.pl/strona-glowna-infiniti
Tel: (+48) 884 848 808
E-mail:
[email protected]

Materiał promocyjny

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj