Piknik w skandynawskich klimatach na błoniach przed kozielskim domem kultury. Wydarzenie już w tę niedzielę

0

W Kędzierzynie-Koźlu ideę Dugnad wcielamy w życie. Skandynawskie tradycje przybliży nam Pierwszy Piknik Sąsiedzki i Międzypokoleniowy. To będzie integracja w norweskim klimacie. Do zobaczenia w niedzielę (18 września) na błoniach przy Domu Kultury „Koźle”.

Dugnad to przede wszystkim spotkanie ponad wszelkimi podziałami. To idea, której zadaniem jest zbliżać do siebie ludzi, a jak lepiej można to zrobić niż przy dobrym jedzeniu i muzyce? Podczas pikniku do tańca porwą artyści występujący na scenie. Będzie też okazja rozsmakować się w tamtejszych specjałach. Ponadto nordycką kulturę przybliży spotkanie z ciekawym pisarzem, a podróżnik zabierze wszystkich uczestników w kierunku mroźnej północy.

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Skomentuj