Pikieta przed kozielskim szpitalem. Antyaborcjoniści zmówili różaniec. WIDEO

26

Kilkanaście osób uczestniczyło w pikiecie, która odbyła się w ubiegły piątek przed kozielskim szpitalem. Zebrani zapalili znicz i publicznie zmówili różaniec. W ten sposób chcieli zaprotestować przeciw aborcjom dokonywanym w placówce.

Pikietę zorganizowały Fundacja Pro – prawo do życia oraz Instytut im. księdza Piotra Skargi.

– Nasze działanie ma dwojaki charakter. Za pomocą obrazu pokazujemy, jak straszna jest aborcja, modlimy się też za osoby dokonujące tego procederu. Chcemy, żeby się nawróciły i przestały krzywdzić słabszych od siebie. Naszym celem jest wzbudzenie w miejscowym społeczeństwie poczucia odpowiedzialności za najmłodszych i zaangażowanie ludzi w regularną organizację podobnych akcji – opowiada Adam Brawata z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Oprócz plakatów i transparentów nawołujących do zaprzestania przeprowadzania zabiegów aborcji, manifestujący przynieśli pod szpital trumienkę z klepsydrą. Jak twierdzą organizatorzy protestu, w latach 2007-2016 w placówce dokonano 20 aborcji.

– Szpital nie ma obowiązku przeprowadzania zabiegu aborcji, za każdym razem decyzja należy do lekarza prowadzącego. Naszym zdaniem można w taki sposób dobrać personel szpitala, by uniemożliwić przeprowadzanie aborcji w danej placówce – twierdzi Brawata.

Organizatorzy zapowiedzieli kolejne manifestacje. Publiczna modlitwa w intencji rodziców, pracowników szpitala i rządzących mają odbywać się cyklicznie.

26 KOMENTARZE

 1. za te plakaty powinni kogoś ukarać bo przechodząc koło szpitala musiałem dziecku oczy zasłaniać gdyż trochę to było nie na miejscu. Co do tej pikiety… Proponuje zebrać adresy tych co tam byli i jeśli komuś urodzi się dziecko kalekie,dziecko po gwałcie lub innych czynników,powinni oddać nim do wychowania!! W tym PISowskim kraju to juz demokracji nie ma!! bo wszystko wokół państwowe bądz kościelne,a ż powoli wstyd być polakiem…

 2. Szkoda tylko, że na taki ważny temat nie wypowiadają się ludzie w wieku rozrodczym, tylko garstka mocno posuniętych w latach emerytów!

 3. Przecież to są osoby których temat w ogóle nie dotyczy! … Pytanie zasadnicze „kto jest za zakazem aborcji?”, wszyscy podnoszą ręce, następne pytanie … kto „zaadoptowałby niepełnosprawne dziecko?”, wszystkie głowy spuszczone i cisza. To jest właśnie hipokryzja, żałosne, rodzić tak, ale na jakąkolwiek pomoc już matki z takimi dziećmi nie mogą liczyć, ani od kościoła, ani też od państwa, pokazuje to najlepiej protest w sejmie.

  • Zgadzam się z tym. Temat nie dotyczy tych zebranych tam ludzi . To jest celowa robota PiS-oków . A ponad to , gdyby sobie przypomnieli sobie ,swoje grzeszki . To na pewno by dzisiaj nie robili obciachu z religii.

 4. A może tak po prostu dać wreszcie nam KOBIETOM możliwość do cholery indywidualnie decydowania o sobie, własnym ciele, własnym potrzebom i wreszcie WŁASNYM ŻYCIU i tym jak to NASZE życie ma wyglądać!!!!! A nie wypowiadać się wszem i wobec całego ogółu co należy nakazać lub zakazać!!!!!Co to za jakieś PUBLICZNE potępianie wolności decydowania!!! W jakim My CIEMNOGRODZIE żyjemy, toż to gorzej jak w ŚREDNIOWIECZU bywało. CYWILIZOWANY kraj , XXI WIEK a w ludziach nadal taka ciemnota w sposobie racjonalnego myślenia. Jestem ciekawa ilu z tych” pikietujących w wieku rozrodczym” spotkało się osobiście na własnym przykładzie z dzieckiem niepełnosprawnym lub skrajnie niepełnosprawnym wymagającym opieki 24h/dobę i jak było skłonne poświęcić i podporządkować zupełnie siebie i swoje cele życiowe do całodobowej opieki??? Prawdopodobnie ŻADNE z nich bo wówczas nie mieliby czasu ani ochoty wychodzić w tej sprawie na ulice.Najwidoczniej nie wiedzą kompletnie o czym KRZYCZĄ, bo ich to nie DOTYCZY!!!!! Nasze Państwo tak jest prorodzinne i opiekuńcze w swoim rozdawnictwie, że na zdrowe dzieci 500+ w budżecie się znalazło, na NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI niestety nie wystarczyło… bo to … gorszy sort???!!!HIPOKRYZJA, OBŁUDA i ŻENADA !!!

  • Następnym krokiem tych osobników będzie żądanie przywrócenia działania świętej inkwizycji i praktyk palenia przeciwników na stosie.

 5. Osoby oburzone akcją „prolajfowców” zorganizowaną 27 kwietnia br. przed szpitalem w Koźlu, w ramach której prezentowany był banner przedstawiający martwy płód we krwi, zachęcam do wypowiedzi w charakterze świadka na Komendzie Policji w KOŹLU (ul. Racławicka) 23 maja (środa) o dowolnej porze. Będę tam również. W szczególności zachęcam osoby, które były bezpośrednimi świadkami akcji.
  Zakładam jednak, że możliwe jest również wcześniejsze zgłoszenie się w tym celu na Komendę.

  Tego typu akcje ze względu na prezentowanie drastycznych treści, które szczególnie oddziałują traumatycznie na psychikę dzieci, nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej! Możesz się temu sprzeciwić i przyczynić bezpośrednio do eliminacji tego typu chorych akcji ❗❗

  Policjant zajmujący się sprawą: st. asp. T. Skrzypczak, tel.: 77 405 34 50.

  Zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia.
  Adres źródłowego posta: https://www.facebook.com/beata.stebelska.1/posts/1755396797831716

  • To jak się okaże, że zacznie się dochodzenie i sprawa w sądzie, to znaczy, że policja ta stojąca nie przeciwstawiła się popełnieniu tego przestępstwa, przyglądając się temu z pewnej odległości.

 6. O tak. A jeden z tych rozmodlonych to w latach świetności niejednemu dziecku w szkole przyłożył po głowie smyczkiem. Taki oto święty lud. Hipokryzja aż się niedobrze robi.

  • Pamiętam: przyjdzie tu do mnie w celach uspokajających…. i tu padało nazwisko. he, he, he stare czasy. Szkoda że pan Henryk z tymi fanatykami teraz trzyma. Szkoda

Skomentuj