Pijany wpadł w szał i niszczył zaparkowane samochody. Tłukł szyby i skakał po karoserii

5
Foto: archiwum

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, po zgłoszeniu mieszkańców zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie dwóch pojazdów. 41-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek, przed godziną 20:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji został poinformowany telefonicznie przez mieszkańców, że na jednej z ulic w centrum miasta nietrzeźwy mężczyzna niszczy zaparkowane samochody. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol, który potwierdził, że zostały zniszczone dwa pojazdy.

Funkcjonariusze w rozmowie z zgłaszającymi ustalili, że mężczyzna miał kopać i wchodzić na samochody. Po ustaleniu jego rysopisu oraz kierunku w jakim się oddalił policjanci rozpoczęli za nim poszukiwania. Po chwili, kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia mundurowi zauważyli osobę opisaną w zgłoszeniu. 41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla został przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

5 KOMENTARZE

  1. Oczywiście nasze sądy, z urzędu, nie orzekną nic w sprawie zapłaty dla poszkodowanych. Tego będą musieli dochodzić w procesach cywilnych.
    Sprawca dostanie wyrok za czyn i będzie rozgrzeszony. To czysta komuna.

Skomentuj