Pijany rowerzysta zatrzymany na drodze wojewódzkiej. Ma zapłacić 2,5 tysiąca złotych mandatu

0

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W niedzielę, przed godziną 9.00 w Starym Koźlu na drodze wojewódzkiej nr 408 policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem rowerzysta został ukarany za jazdę w stanie nietrzeźwości mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu. Za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu  (między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 zł. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), wówczas mandat wynosi 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj