Pijany kierowca wjechał w ojca przechodzącego po pasach z dzieckiem w wózku

19

W sobotę, chwilę po godzinie 21, na ulicy Piastowskiej niedaleko supermarketów samochód potrącił mężczyznę wraz z jego dzieckiem w wózku na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Na miejscu interweniowały dwa radiowozy policji oraz pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, kierowca samochodu nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mało tego, w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu.

Dziecko oraz jego ojciec zostali przebadani na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego – poza drobnymi stłuczeniami poszkodowanym nic się nie stało.

33-letni kierowca odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz doprowadzenie do kolizji.

MN

19 KOMENTARZE

 1. Przykra sprawa na terenie miasta coraz częściej dochodzi wykroczeń z pijanymi kierowcami.
  Przestępcy czują się bezkarni.Do czego zmierzam, to jest zachowanie służb które mają pilnować porządku.Takie -porównanie „jak nie ma kota to co robią myszy”? Tak przysłowiowy kot został wysłany na polowanie poza miasto lub na obwodnicę .Tam kierowcy rozwijają większe prędkości i łatwiej uzupełnić kasę z mandatów. A tym czasem miasto jest polem do popisów.Wstyd ,naprawdę wstyd.

  • na początek, jak kierowca ma pecha, to policja zatrzymuje mu prawo jazdy, potem powinien trafić przed sąd, ale trafia po wielu miesiącach, w międzyczasie jeździ bez prawa jazdy, potem sąd mu zabiera prawo jazdy np na 2 lata, a on dalej jeździ bez prawa jazdy, jak ma pecha i wpadnie to znowu czeka na rozprawę i dalej jeździ bez prawa jazdy. może w jakimś momencie zapłaci jakąś grzywnę i to wszystko.
   to, że „przestępcy czująsię bezkarni” to nie wina „służb, które mają pilnować porządku” ale w zasadzie bezkarności. czyli jak powiedział były minister Sienkiewicz „państwo z dykty”.

 2. Ale przy tym wszystkim, tatuś dziecka też nie jest bez winy. Bo gdzie zasada ograniczonego zaufania . Po pasach przechodzimy jak barany, a w co którymś samochodzie siedzi pijany kierowca .

  • Piotrze tatusia „nieczepiajscie” :) był zajęty pisaniem esemesa no i przechodził po pasach więc miał absolutne pierwszeństwo ha ha

   • Nie było cie tam to nie pisz ok bo piszecie głupoty ale POWIEM TAK NIE ŻYCZĘ TEGO NIKOMU BO MY TELEFONÓW NIE UŻYWAMY KIEDY IDZIEMY Z DZIECKIEM A MĄŻ BYŁ NA ŚRODKU PASÓW NIE BYŁEŚ TO NIE PISZ GŁUPOT MASAKRA!!!

  • Bzdura! Jedynym winnym jest pijak za kółkiem! Jakim chorym durniem (łagodne określenie, tego prawdziwego admin mógłby nie zaakceptować) trzeba być by wsiąść za kierownicę będąc pijanym!?

   Byłeś tam? Widziałeś miejsce zdarzenia? Może pijak wjechał na pasy, wcześniej wyjeżdżając z Gazowej lub Chrobrego? Czyli ojciec z dzieckiem prawidłowo był na pasach, tylko dureń jechał nieostrożnie!?

  • to co mam nie przechodzić na pasach bo w każdym samochodzie może siedzieć pijany kierowca? kilka lat temu trąbili o obowiązkowych alkomatach w samochodach.

 3. Jestem ciekaw po co aż „dwa radiowozy” do prostego, zwykłego zdarzenia drogowego. Zresztą takie działania Policji obserwuję bardzo często. To szanowni panowie mundurowi nie mogliby przyjechać jedną KIĄ w czwórkę lub piątkę

 4. Skoro jest tam rzeczywiście tak ciemno, jak na tych zdjęciach, to to przejście dla pieszych do najbezpieczniejszych chyba nie należy?! A tu jeszcze ograniczona percepcja pijanego…

 5. No cóż, z kolizji z samochodem to zawsze człowiek wychodzi poszkodowany. Piesi, zwłaszcza Ci najmłodsi, rzeczywiście bardzo często wchodzą na przejścia owczym pędem, jak barany.

  Mało który pieszy wie, że przejście prowadzące przez wysepkę przekracza się inaczej, jak „normalne”. Kierowcy nie mają obowiązku zatrzymywać się, jeżeli na wysepce nie stoi i nie czeka pieszy. Takie przejście należy traktować, jak dwa odrębne przejścia. I zachować odpowiednią uwagę i ostrożność!

 6. W Holandi polski pirat drogowy,stacil pojazd za niezaplacone mandaty.Tylko w polsce kara za lamanie przepisow drogowych jest poblazliwa dla sprawcow!!

 7. Ja ostatnio jak jechałem samochodem i rozmawiałem przez telefon to dostałem 200zł mandatu i 2 pkt karne. Jak policjant powiedział, że dostaję za to, że nawet nie schowałem telefonu jak ich zobaczyłem. Wielkie cwaniaki, ważniaki, że moga sie czepic obywatela. Ok, zapłaciłem bo faktycznie rozmawiałem a nie wolno. Ale trafia mnie jak ich trzeba gdzieś to oczywiście wtedy nie ma nikogo. Bo po co? Na policji, też powinni sie przyjrzeć jakimi kadrami dysponują.

  • było nie gadać w czasie jazdy, to nie musiałbyś się teraz rozpisywać. a inna rzecz, że policjant popisał się swoją głupotą. za czasów milicji mówiło się, że jednostką inteligencji jest 1 cjant. ale teraz jest poli – cjant.

 8. max gdyby nie był na pasach to by nie było potrącenie na przejściu. na pasy się wchodzi wtedy gdy albo w zasięgu nie ma samochodu albo się zatrzyma by przepuścić pieszego! nie wchodzi się z marszu BO SIĘ MA PIERWSZENSTWO! tacy pewni siebie pieszy są bardziej narażeni na potrącenie .

 9. Pijany kierowca to jedno, ale wielu jeździ autami niesprawnymi😠

  W necie piszą, że synek NKWD’zisty niejaki Cimoszewicz, potrącił na pasach dla pieszych rowerzystkę.
  Fura Cimoszewicza NIE MIAŁA aktualnych BADAŃ technicznych😕

  Ale znając DOTYCHCZASOWE sądy, to raczej rypną rowerzystce jakieś dożywocie, za to że ośmieliła się przeszkadzać w jeżdżeniu tak wybitnemu bolszewikowi😉

 10. zasada ograniczonego zaufania na drodze tyczy się wszystkich uczestników ruchu ale to że debil wsiada pod wpływem alkoholu jest nie do usprawiedliwienia!! Jak ludzie mogą być tak nieodpowiedzialni!! Brak słów…

Skomentuj