Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany. Mężczyzna miał blisko trzy promile we krwi

0

Zgłoszenie telefoniczne od pracownika firmy ochroniarskiej pozwoliło policjantom złapać nietrzeźwego kierowcę. 28-latek zasiadał za kierownicą kilkudziesięciotonowej ciężarówki mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło w sobotę, około 3 nad ranem.

– Pracownik ochrony jednej z firm znajdującej się na terenie Kędzierzyna-Koźla powiadomił funkcjonariuszy, że pod bramę zakładów podjechał kierowca samochodu ciężarowego. W trakcie gdy pytał się o drogę pracownik ochrony wyczuł od niego alkohol. Ochroniarz o swoich przypuszczeniach poinformował policjantów. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierowcy ciężarówki. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie pokazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci kierowca ciężarówki miał przyjechać do Kędzierzyna-Koźla z Czech. Funkcjonariusze zabezpieczyli mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 28-latkowi z województwa podlaskiego  grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdu – relacjonuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla dziękują wszystkim osobom, których reakcja przyczyniła się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Jednocześnie mundurowi apelują o reagowanie w sytuacji, gdy podejrzewamy, że osoba kierująca pojazdem może być pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

Skomentuj