Pijany 26-latek postawił na nogi służby ratunkowe. Wszedł na dach i zagroził, że skoczy

7
Foto: OSP Dziergowice.

Sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe interweniowały wczoraj wieczorem w Dziergowicach, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszedł na dach domu i zagroził, że odbierze sobie życie.

Ze zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego około godziny 19.30, wynikało, że młody mężczyzna w rozmowie ze swoimi bliskimi zagroził, że popełni samobójstwo, po czym wszedł na dach domu. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, w tym wozy drabinowe z Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich (przed przyjazdem na miejsce zawrócono je do bazy) oraz radiowóz policji i pogotowie ratunkowe.

Po krótkiej rozmowie świadkowie zdarzenia zdołali nakłonić mężczyznę do zejścia z dachu. Desperat trafił pod opiekę strażaków z miejscowej jednostki OSP, którzy udzielili mu pomocy medycznej, a następce przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

W chwili zdarzenia 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego był mocno nietrzeźwy. Trafił pod opiekę lekarzy.

7 KOMENTARZE

 1. Znów się straży najechało, a połowa wozów wyższa niż ten dach xd dobrze że chłop nie skoczył i jeszcze z 8 jednostek by przyjechało i kto ma tyle placu żeby ich pomieścić xd

 2. Ciekawi mnie ten dyspozytor , który wysyła straż nawet ze Strzelec Op. do Dziergowic , to już mógł z Gliwic wezwać byłoby bliżej, ale tumany za spalone niepotrzebnie paliwo kupili by piłę spalinową do straży.

 3. Nie powinno sie nikogo uszczesliwiac na sile, A ten niedoszly samobojca to pracuje gdzies zawodowo? pewnie nie, inaczej nie dostawal by” MALPIEGO ROZUMU” !!

 4. Za taki numer powinien PŁACIĆ ten pijany!!!😠 CO DO GROSZA!!!!!!!!

  Tak samo za ratowanie durniów, którzy ŁAŻĄ po górach w klapkach i podobnym „wyposażeniu” !!!😠

  A gdy ulegną wypadkowi, wtedy WSZYSTKIE SŁUŻBY ratunkowe postawione na nogi – ratują cymbała.

  Wtedy cymbał MA RADOCHĘ, że ZA FRIKO przeżył fantastyczną przygodę, zrobił zadymę, że ho ho, i jeszcze latał za friko helikopterem😠😕

  • Dodam jeszcze, że (moim zdaniem) takich „klapkowców” w górach , POWINNO się KARAĆ wysokimi grzywnami. 😠

   Może w końcu cymbały zaczną UŻYWAĆ ROZUMU, chociaż niektórym myślenie sprawia ból fizyczny😉

Skomentuj