Piją, zaczepiają i śpią na ławkach. Kloszardzi opanowali ulicę Wojska Polskiego

18

Narastający problem na jednej z głównych ulic Kędzierzyna-Koźla. Nietrzeźwi mężczyźni coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom i przechodniom.

W ostatnim czasie czytelnicy kilkukrotnie sygnalizowali nam problem. Mężczyźni okupują ławki i murki wzdłuż ulicy Wojska Polskiego i wystają pod sklepami, licząc na drobne od przechodniów. Naprzykrzają się, niekiedy bywają agresywni. Publicznie spożywają alkohol, a nawet załatwiają potrzeby fizjologiczne, a gdy to wszystko ich znuży, ucinają sobie drzemki. Niekiedy przenoszą się na przyblokowe place zabaw. Ostatnio dwóch pijanych mężczyzn rozłożyło się na ławkach przy piaskownicy, zostawiając po sobie puste butelki. Rodzice zabrali dzieci.

– Taki widok dość często spotykamy pod naszym blokiem. Niestety, mało kto potrafi zareagować – komentuje czytelniczka, która przysłała nam zdjęcie.

Zimą problem przenosi się na klatki schodowe okolicznych bloków, gdzie bezdomni tworzą koczowiska.

Mieszkańcy regularnie powiadamiają policję i straż miejską. Mundurowi interweniują w rejonie ulicy Wojska Polskiego nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Niestety, problem w obecnym stanie prawnym wydaje się nierozwiązywalny. Nie można nikomu zabronić przebywania w przestrzeni publicznej. Mandaty za spożywanie alkoholu lub nieobyczajne zachowanie nie robią na mężczyznach żadnego wrażenia.

– Jeśli jesteśmy świadkami zakłócenia porządku publicznego lub wykroczeń, należy powiadamiać policję. Patrol zawsze uda się na miejsce. Apelujemy jednocześnie, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które proszą o nie na ulicy – mówi Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

18 KOMENTARZE

  1. Niemoc SM i PP poraża. Nie opłaca się tępić patologii. Opłaca się dawać mandaty za parkowanie na trawnikach. Tak działa polskie prawo, tylko to się opłaca, bo ukarany wpłaci mandat na reżimowe państwo PiS. ŻEby na 500+ było. A kloszard, złodziej, no cóż, to się nie opłaca, bo i tak nie zapłacą…

  2. Co do bezdomnych na wojska polskiego remont pewnie będzie jeszcze piękniej na głównej ulicy ciekawe co z pijakami zrobią jest ich coraz więcej i coraz bardziej agresywni dzieci boją się chodzić

  3. To nie wina służb a prawa i sądów , które nigdy żadnego bezdomnego ( a jest to 90% bywalców tego miejsca) nie ukarało. I nie chodzi mi o kary finansowe ale na przykład prace społeczne. Oni wiedzą o swojej bezkarności i ani Policja ani SM na siłę ich nie eksmituje.

    • Człowieku, a skąd ten „bezdomny” ma wziąć pieniądze na zapłacenie tych mandatów?, co do prac społecznych czy to coś zmieni?, przestaną pić z dnia na dzień?. O jakiej eksmisji mówisz?, trzeba gdzieś mieszkać aby eksmitować, a to że na ławkach siedzą to żadna podstawa prawna ku temu, każdy ma prawo tam przebywać, nawet po spożyciu alkoholu jeśli nie zagraża bezpieczeństwu obywateli. Co do załatwiania potrzeb fizjologicznych tych osób, to w końcu niech miasto porobi jakieś szalety miejskie, a nie zajmuje się sprowadzaniem złomu typu lokomotywa, która kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, wcale mnie nie dziwi ze ludzie sikają i s*ają gdzie popadnie.

  4. A Pan Orban zmienił konstytucję Węgier i osoby bezdomne nie mają wszystkich praw do korzystania z przestrzeni publicznej. Służby porządkowe nie mają u nich problemu z interwencją w takich sprawach.
    A ciekawe jak ten problem rozwiązali Niemcy?

  5. To że są bezdomni może być z różnych powodów ale Ci z Wojska polskiego nie patrzą na nic jakby się zachowywali jak ludzie to bym zrozumiał ale zachowują się skandalicznie tak jak jedna z osób napisała sraja sikają rzucają śmieci puszki butelki gdzie popadnie niedaleko jest policja i co komendant nie widzi tego albo nie chce

Skomentuj